Valmierā norisināsies svētki "Tehniskajai jaunradei Valmierā - 30"

Daina Grimze, VJIC pārvaldes vecakā referente, 02.05.2009., 11:51

No 2009. gada 1.līdz 3.maijam Valmierā norosināsies svētki par godu tehniskās jaunrades trīsdesmitgadei. Svētkus organizē Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar Valmieras jaunatnes centru "Vinda". Svētku ietvaros notiks sacensības tehniskajā jaunradē.

1. maijā plkst.11.00 Valmieras jaunatnes centrā "Vinda", Garā ielā 10 tiks atklāta radošā darbnīca "Būvējam pilsētu!". Līdz plkst. 14.00 tiks iekārtota ekspozīcija un pēc tam apbalvoti dalībnieki. Radošajā darbnīcā Valmieras pilsētas maketu no papīra veidos 1.-4.klašu skolnieki, kopā ap sešdesmit dalībnieku no Rīgas, Daugavpils, Madonas, Ventspils, Preiļiem un Saldus.

2. maijā būs iespēja vērot jauno tehniķu rosību Valmieras pagasta lidlaukā, kur notiks gaisa pūķu sacensības "Pūķu svētki" un Latvijas skolēnu sacensības H-600 klases lidmodeļiem jeb bezmotora planieri. Lidmodeļu sacensībās piedalīsies ap 60 dalībnieku no Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Jūrmalas, Talsiem, Cēsīm un Mazsalacas. Sacensību dalībniekiem būs jāpanāk pēc iespējas lielāks lidojuma laiks. Tas būs galvenais faktors uzvarētāja noteikšanā. Savukārt sacensībās "Pūķu svētki" vienlaicīgi gaisā varēs vērot vairāk kā 50 lidojošus gaisa pūķus. Pūķu laišanas sacensībās piedalīsies jaunieši no Rīgas, Daugavpils, Madonas, Ventspils, Preiļiem, Saldus, Liepājas, Aizputes, Jūrmalas, Talsiem.

Sadarbībā ar Latvijas Kuģu modeļu sporta federāciju 2. maijā Valmieras pilsētas skeitparkā Rīgas ielā 43a, notiks arī Latvijas skolēnu sacensības kuģu modeļiem baseinā. Sacensības norisināsies klasēs ECO –Standarts, ECO – 400 un ECO – Team, kurās vienlaicīgi piedalās vairāki dalībnieki ar radio vadāmām ātrgaitas motorlaivām. Baseina izmērs ir 20 x 10 x 0,5 metri.Kuģu modeļu sacensībās sacenstīsies 40 dalībnieki no Rīgas, Liepājas, Valmieras, Daugavpils un Jūrmalas. Skatītāji varēs vērot sacensībās arī pašus vienkāršākos kuģu modeļus ar gumijas dzinēju. No plkst. 15.00 līdz 17.00 skeitparkā būs iespēja vērot tehniskās jaunrades dažādu modeļu paraugdemonstrējumus un radošas darbnīcas. Tajā pašā laikā Tehniskās jaunrades centrā "Vinda" norisināsies braucieni ar trases automodeļiem Valmieras pilsētas bērniem un sacensību dalībniekiem un līdz 3. maijam notiks arī Baltijas valstu interešu izglītības centru komandu sacensības trases automodeļiem. Šajās sacensībās piedalīsies dalībnieki no Rīgas, Daugavpils, Venspils, Jelgavas, Valmieras, Pērnavas un Saues. Katrā komandā startēs 4 dalībnieki. Katrai komandai būs viens automodelis ar kuru savstarpēji mainoties ir jānobrauc 6 stundas pa automodeļu trasi. Sacensībās uzvarēs tā komanda, kura būs nobraukusi visvairāk apļu. Piesātinātā 2. maija vakarā Tehniskās jaunrades centra "Vinda" airēšanas bāzē "Krāces", Kāpu ielā 15 tiks apbalvoti sacensību dalībnieki un norisināsies aktīva atpūta pie ugunskuriem.

Tehniskās jaunrades svētku ietvaros valmieriešus un pilsētas viesus priecēs jauniešu muzikālās grupas.

Laipni aicināti visi interesenti!
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties