Tatjanas Sutas salons

Marta Šuste, 22.04.2009., 17:07

Ceturtdien, 2009.gada 23.aprīlī, plkst. 17:30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs aicina visus interesentus uz atmiņu vakaru Tatjanas Sutas salons, kurā tiksimies ar Tatjanas Sutas kolēģēm no Latvijas Televīzijas – režisorēm Gunu Balodi un Daci Slagūni.

sutaSestā salona viesi:
Tatjana Suta – mākslinieku Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas meita – pēc 20 gadu ilgās karjeras baletā un mākslas zinātnieka diploma saņemšanas Latvijas Mākslas akadēmijā uzsāka darbu Latvijas Televīzijā kā mākslas raidījumu redaktore (1970 – 1994). Savos raidījumos ar mākslinieku atvases acīm atceroties 20.gadsimta 20. – 30.gados redzēto, Tatjana Suta stāstīja par to laiku mākslā, ko pati bija piedzīvojusi, un pievērsās arī jaunākajām mākslas dzīves aktualitātēm. Viņa viesojās pie māksliniekiem viņu darbnīcās, devās uz muzejiem un izstāžu atklāšanām, pazīstamiem latviešu aktieriem lika iedzīvināt ievērojamus Rietumeiropas gleznotājus. Tatjanas Sutas raidījumos nav trūcis spēles elementa un emocionalitātes. Mākslas apskatniecei izdevās iekļūt pat to autoru darbnīcās, kurās citi mediju pārstāvji netika laisti – viņai uzticējās. Tatjanas Sutas neatlaidīgā darba rezultātā tapuši vairāki regulāri raidijumu cikli: portretraidījums Mūsu mākslinieki, raidījumi Izstāžu zālēs un Aicinājums, Tv žurnāls Māksla.
Režisore Dace Slagūne kopā ar Tatjanu Sutu veidojusi raidījumus par Kurtu Fridrihsonu, Jāni Pauļuku, Jāzepu Grosvaldu u.c. nozīmīgiem māksliniekiem, savukārt ar režisori Gunu Balodi T.Suta strādājusi pie raidījumu cikla Aicinājums. Atmiņu vakara gaitā tiks demonstrēti arī fragmenti no Tatjanas Sutas veidotajiem raidījumiem, ko skatīsim un analizēsim kopā ar viņas televīzijas kolēģiem.
Tatjanas Sutas Salons
Balerīna, mākslas zinātniece, televīzijas žurnāliste Tatjana Suta (1923 – 2004) ar misijas apziņu gandrīz pusi mūža veltījusi savu vecāku Romana Sutas (1896 – 1944) un Aleksandras Beļcovas (1892 – 1981) radošo sasniegumu dokumentēšanai un popularizēšanai. Mūža nogalē savu veikumu viņa uzticējusi Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam, kas vainagojies ar pagājušā gada oktobrī atvērto Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju. Muzeja mājvieta – kādreizējais mākslinieku ģimenes dzīvoklis Nr. 26 Elizabetes ielā 57a – gan R.Sutas un A.Beļcovas laikos, gan padomju gados vienmēr bijis sava laika radošās sabiedrības sanākšanas vieta. Tajā pulcējušies ne tikai mākslinieki, bet arī mūziķi, literāti, aktieri un citi kultūras darbinieki. Pēc vecāku nāves Tatjana Suta saviem draugiem un citiem interesentiem labprāt izrādīja memoriālo dzīvokli un tā kolekciju.
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, vēloties restaurēt šī dzīvokļa saviesīgo auru, aicina visus interesentus uz atmiņu vakariem ar nosaukumu Tatjanas Sutas salons, kur katru reizi piedalās kāds īpaši aicināts viesis, kas Tatjanas Sutas vai viņas vecāku dzīvē saistīts ar konkrētu jomu. Pasākums notiek reizi mēnesī ceturtdienās ar tikšanās laiku plkst. 17:30, kad, malkojot tēju, dalāmies atmiņās, klausāmies stāstus un leģendas, reizēm skatāmies kādus Tatjanas Sutas veidoto raidījumu fragmentus un diskutējam par mākslu.

Nākamais Tatjanas Sutas salona vakars notiks š.g. 21.maijā.
Aicināti visi interesenti! Ieeja bez maksas.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties