1.Starptautiskais Argentīnas tango festivāls „Tango Sun Festival”

Aigars Stirna, 16.05.2008., 12:05

Papildināta 1.Starptautiskā Argentīnas tango festivāla „Tango Sun Festival” programma, sākusies reģistrācija tango meistarklasēm.

Šodien, 16.maijā, papildināta 1.Starptautiskā Argentīnas tango festivāla „Tango Sun Festival 2008” programma un sākusies pieteikšanās un reģistrēšanās tango meistarklasēm. Pieteikties meistarklasēm - nodarbībām var gan pieredzējuši dejotāji, gan interesenti bez Argentīnas tango dejošanas pieredzes. Argentīnas tango vakarus - milongas apmeklēt varēs arī bez iepriekšējas pieteikšanās un deju pieredzes, uz tām aicināti visi mūzikas un dejas mīļotāji un interesenti.

Kā jau iepriekš ziņots, no š.g. 31.jūlija līdz 3.augustam Jūrmalā notiks 1.Starptautiskais Argentīnas tango festivāls Latvijā „Tango Sun Festival 2008”, ko organizē Argentīnas tango deju studija „Tangostudio” un tās vadītāji - tango pasniedzēji un dejotāji Aigars Stirna un Ginta Opmane. Festivāla „Tango Sun Festival” ietvaros Jūrmalā notiks aizraujoši Argentīnas tango dejas un mūzikas vakari ar lielisku ārzemju mūziķu uzstāšanos un dejotāju paraugdemonstrējumiem, kā arī meistarklases pie pasaules klases dejotājiem Adriana Veredičes un Alehandras Obertas no Argentīnas un pieredzes bagātiem tango pasniedzējiem no Vācijas un Latvijas. Festivālā tiek gaidīti vairāk nekā 200 dejotāji no Baltijas un Skandināvijas, Vācijas, Itālijas un citām valstīm.

Festivālā paraugdemonstrējumus sniegs un meistarklases vadīs vieni no šobrīd pasaulē labākajiem Argentīnas tango dejotājiem un pasniedzējiem - Adrians Verediče) un Alehandra Oberta (Adrian Veredice & Alejandra Hobert) no Argentīnas. Adrians un Alehandra uzstājas visā pasaulē, piedalījušies daudzos tango festivālos, tai skaitā, Buenosairesā, Parīzē, Berlīnē, Romā, Amsterdamā, Londonā, Maskavā un citur, reprezentējot tango mūziku un deju visā tās patiesajā skaistumā un nozīmībā. Adrians Verediče un Alehandra Oberta ir Buenosairesas orķestra "Tanguisimo" solo dejotāji un Argentīnas tango slavenā šova "Otango" galvenie dejotāji un horeogrāfi.

Festivālā tango apmācības vadīs arī Latvijā jau atzinību ieguvušie lieliskie pasniedzēji no Vācijas - Ilona un Salvadors Riosi (Ilona & Salvador Rios), Laura Priori un Andreass fon Maksens (Laura Priori & Andreas von Maxen), kā arī Argentīnas tango pasniedzēji no Latvijas - Aigars Stirna un Ginta Opmane.

Visus četrus festivāla vakarus no 31.jūlija-3.augustam milongas vadīs pazīstamie tango dīdžeji no Vācijas - DJ Carsten Hefeling, DJ Andreas Binnnger un DJ Andreas von Maxen, kā arī DJ Aigars Stirna no Latvijas.

Divos festivāla vakaros uzstāsies vairāki starptautiski atzīti mūziķi. 1.augustā festivāla dalībniekus un viesus priecēs divi jauni, talantīgi, Eiropā jau atzinīgi novērtēti mūziķi no Argentīnas - bandoneonists, ģitārists un dziedātājs Džonatans Blatijs (Jonatan Blaty) un ģitārists Romāns Gomess (Roman Gomez). Džonatans jau ir pazīstams Latvijā, - 2007.gada septembrī viņš, spēlējot ansamblī „Tango Duo” kopā ar Andreasu Ludmeru, ar panākumiem uzstājās milongā Rīgā, Kultūras un austrumu cīņu centrā „Heiankai”, un guva lielu tango dejotāju un mūzikas klausītāju atzinību. Džonatans un Romans festivālā Jūrmalā spēlēs un dziedās gan mūziku no Argentīnas tango klasikas „zelta fonda”, gan Astora Pjacollas un citas mūsdienīgas kompozīcijas, kurās var sajust džeza mūzikas ietekmi.

2.augustā festivālā spēlēs lieliskais trio „Muzet Royal” no Berlīnes (Vācijas). Trio sastāvā ir trīs „skaistā dzimuma” pārstāves - akordeoniste Zirīda Heits (Sirid Heuts), vijolniece Helēna Bauerfainde (Helen Bauerfeind) un kontrabasiste Katarīna Rihtere (Katharina Richter). Festivālā trio „Muzet Royal” spēlēs gan tradicionālus, klasiskus tango, gan skaistu, dažādu zemju un tautu (franču, vācu, itāļu, čigānu u.c.) mūziku.

Ugunīgs tango Buenosairesā, romantiskas ieliņas Parīzē, čigānu kāzas pie ugunskura - tie ir tikai daži muzikāli stāsti, ko mūzikā „stāsta” jaunās, talantīgās mūziķes. Šie stāsti ir pilni poēzijas, ilgu, prieka un kaisles, tos gribas izdejot, izdziedāt, izsapņot.

Festivāla centrālie pasākumi notiks elegantajā 4-zvaigžņu viesnīcā „Baltic Beach Hotel”, kas atrodas Baltijas jūras krastā, kāpu zonā, tātad festivāla dalībnieki varēs gan atpūsties pludmalē, gan dejot tango un pusdienot ar lielisku skatu uz jūru.

Festivāla „Tango Sun Festival 2008” noslēguma vakars - milonga notiks 3.augustā Majoru kultūras namā.

Festivāla organizētāji - Argentīnas tango deju studijas „Tangostudio” vadītāji, tango dejotāji un pasniedzēji Aigars Stirna un Ginta Opmane - ir pārliecināti, ka festivāls būs svētki gan visiem tā dalībniekiem, gan Jūrmalas pilsētai un tās viesiem.

Tuvāka informācija par festivālu un citām deju studijas „Tangostudio” aktivitātēm internetā: www.tangostudio.lv , e-pasts festival@tangostudio.lv, tālr. 26344457.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties