"Tango Sun Festival"

Aigars Stirna, 22.07.2009., 13:27

23.augustā "Tango Sun Festival" ietvaros Argentīnas tango koncerts ar dejotāju no Argentīnas priekšnesumiem!

Kā jau ziņots, no 2009. gada 17.–23.augustam Rīgā un Jūrmalā notiks 2. Starptautiskais Argentīnas tango festivā"Tango Sun Festival"ls "Tango Sun Festival", kuru organizē Argentīnas tango deju studija "Tangostudio" un tās vadītāji Aigars Stirna un Ginta Opmane. Jaunums festivāla programmā! - Argentīnas tango koncerts 23.augustā Jūrmalā viesnīcā "Baltic Beach Hotel" ar dejotāju no Argentīnas Huana Kamerlingo un Diānas Delvales (Juan Camerlingo un Diana del Valle), Ugo Mastrolorenco (Hugo Mastrolorenzo) un Agneses Vanagas priekšnesumiem, koncertā spēlēs mūziķu kvartets "Undertango" no Latvijas. Festivāla ietvaros notiks arī 4 tango vakari – milongas ar starptautiski pazīstamu tango dejotāju, mūziķu un dīdžeju piedalīšanos, 43 tango meistarklases pie pasniedzējiem no Argentīnas, Vācijas un Latvijas, kā arī 7 gaisa deju meistarklases un paraugdemonstrējumi. Tuvāka informācija: www.tangostudio.lv.

Svētdien, 23.augustā plkst.19:00 viesnīcā "Baltic Beach Hotel" Jūrmalā "Tango Sun Festival" ietvaros notiks Argentīnas tango koncerts. Koncertā ar deju priekšnesumiem uzstāsies pasaulē labi pazīstamie tango dejotāji no Argentīnas Huans Kamerlingo un Diāna Delvale, Ugo Mastrolorenco un Agnese Vanaga. Koncertā spēlēs pazīstamākais Latvijas tango mūziķu kvartets "Undertango". Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu serviss" kasēs, www.bilesuserviss.lv un deju studijā "Tangostudio", informācija pa tel.26344457. Biļešu cenas: 18 Ls un 20 Ls. Ar koncerta biļeti varēs apmeklēt arī festivāla noslēguma milongu – tango deju vakaru turpat viesnīcā "Baltic Beach Hotel" plkst.21:30.

Ugo Mastrolorenco (Hugo Mastrolorenzo) ir izcils argentīniešu dejotājs, profesionāls horeogrāfs un pasniedzējs. Ugo studējis moderno deju, tango, argentīniešu tautas dejas, teātri un dziedāšanu, uzstājies un vadījis seminārus Amerikā, Āzijā, Eiropā, ieguvis vairāk nekā 50 apbalvojumus kā dejotājs un horeogrāfs, strādājis arī TV un kino. Lielāko laiku strādājot Argentīnā, Ugo tiek aicināts uzstāties un pasniegt tango stundas visā pasaulē, sākot no Japānas līdz Latvijai. Agnese Vanaga ir jauna, talantīga dejotāja, horeogrāfe un skolotāja, Latvijas Kultūras Akadēmijas absolvente, ieguvusi maģistra grādu dejās Somijas Teātra Akadēmijā, studējusi moderno deju, džezu, stepu, flamenko un tango. Agnese koncertējusi dažādās pasaules pilsētās kopā ar Olgas Žitluhinas dejas kompāniju. Kopš 2006. gada Agnese dzīvo un strādā Buenosairesā, Argentīnā. Hugo Mastrolorenzo un Agnese Vanaga festivāla ietvaros vadīs arī gaisa deju un tango nodarbības.

Argentīnieši Huans Kamerlingo un Diāna Delvale (Juan Camerlingo & Diana del Valle) ir lieliski, profesionāli un kaislīgi tango dejotāji un pasniedzēji, abi ir ieguvuši maģistra grādu Tango Universitātē un diplomu Dinzela starptautiskajā tango skolā Buenos Airesā. Huans ir mācījies folkloras, klasisko, moderno, džeza deju un tango, Diāna studējusi baletu un nacionālās dejas. Pašlaik abi dzīvo un strādā Hamburgā, Vācijā, bet uzstājas visā pasaulē.

Kvarteta "Undertango" sastāvā ir četri jauni, talantīgi un augsti profesionāli mūziķi: Gidons Grīnbergs (vijole), Mārtiņš Zilberts (klavieres), Viktors Veļičko (kontrabass) un Evita Dūra (akordeons). Kvarteta nosaukums aizgūts no izcilā argentīniešu komponista Astora Pjacollas tāda paša nosaukuma tango. Kvarteta repertuārā ir A.Pjacollas skaņdarbi, klasiski tango, milongas un mūzika no visas pasaules. Kvartets "Undertango" aktīvi piedalās dažādos koncertos un teātra izrādēs Latvijā, tai skaitā, Ditas Lūriņas solokoncertā "Sapnis par Brodveju" un Nacionālā teātra izrādē "Uz neatgriešanos".

Festivāls sāksies 17.augustā Vecrīgā ar pasniedzēju no Argentīnas Hugo Mastrolorenzo un Agneses Vanagas paraugdemonstrējumiem un bezmaksas tango nodarbību.

No 17.-19.augustam Rīgas Kinostudijā notiks gaisa deju nodarbības, kuras vadīs profesionālie dejotāji un horeogrāfi Ugo Mastrolorenco un Agnese Vanaga no Argentīnas. Latvijā gaisa deju nodarbības būs pirmo reizi! Tajās piedalīties var jebkurš interesents. Meistarklases cena: 15 Ls. Biļetes var iegādāties "Biļešu serviss" kasēs, www.bilesuserviss.lv un deju studijā "Tangostudio", informācija pa tel.26344457, e-pastu festival@tangostudio.lv un www.tangostudio.lv.

22.augustā, Rīgas svētku ietvaros, Vērmaņdārzā un Daugavas krastmalā tango priekšnesumus sniegs un apmācību vadīs Argentīnas tango deju studijas "Tangostudio" vadītāji, tango pasniedzēji un dejotāji Aigars Stirna un Ginta Opmane. Krastmalā uzstāsies arī mūziķi "Cuarteto Bando" (Vācija). Ieeja brīva!

No 20.-23.augustam Jūrmalā viesnīcā "Baltic Beach Hotel" notiks Argentīnas tango deju vakari – milongas, kurus varēs apmeklēt visi mūzikas un deju mīļotāji neatkarīgi no dejotprasmes. 21. un 22.augustā milongas vadīs slavenais tango dīdžejs DJ Carlos no Argentīnas, uzstāsies ievērojamais bandoneonists Jürgen Karthe un viņa vadītais mūziķu kvartets Cuarteto Bando no Vācijas, kā arī festivāla pasniedzēji ar tango un Argentīnas tautas deju priekšnesumiem. Biļetes uz tango vakariem var iegādāties studijā "Tangostudio".

Festivālā paredzētas 43 tango meistarklases, kuras vadīs trīs lieliski pasniedzēju pāri no Argentīnas - Juan Camerlingo un Diana del Valle, Hugo Mastrolorenzo un Agnese Vanaga, Marcelo Soria un Veronica Villarroel, pieredzējušie pasniedzēji no Vācijas - Salvador un Ilona Rios, kā arī pasniedzēji no Latvijas - Aigars Stirna un Ginta Opmane. Pasniedzēji piedāvās apmācību dažādos Argentīnas tango stilos – Salon, Milonguero un Nuevo, kā arī apmācīs Argentīnas tautas dejas chacarera un zamba. Meistarklasēm var pieteikties gan dejotāji ar lielāku vai mazāku pieredzi, gan visi interesenti bez deju pieredzes. Pēc festivāla 25. un 26.augustā notiks arī speciālas meistarklases profesionāliem dejotājiem, aktieriem, režisoriem un horeogrāfiem. Pieteikšanās meistarklasēm pa e-pastu festival@tangostudio.lv vai tel. 26344457.

Tuvāku informāciju par festivālu skatieties www.tangostudio.lv.
 


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Kārlis Ātrens (atrens.karlis@saugov.sa.gov.au), 22.07.2009. 14:55:16 (ip:115.131.199.24)
Komentāra reitings: 0

Labi redžēt ka Argentīnas Tango ir arī populārs Latvijā. Es sūtu rīkotājiem sveicienus no Adelaides Dienvid Austrālijā un vēlu sekmīgu izdošanos. Pats nupat atbraucu no Tango mācības stundas un parīt iešu uz milonga Adelaides Poļu klubā. Tā ir burvīga deja kura veicina starp dzimuma attiecības un iekarsē asinis. Nākoš reiz kad būšu Rīga apciemošu visas milongas kuras varēšu atrast.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties