Svinēsim Eiropas dienu kopā - iedibinot atvērto durvju tradīciju

Ārlietu ministrija, 30.04.2015., 07:26

9. maijā jau vienpadsmito gadu kopš Latvijas iestāšanās ES atzīmēsim Eiropas dienu.

Šogad Latvijā tiek iedibināta jauna tradīcija. Eiropas Komisijas pārstāvniecība (EKP), Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB), Ārlietu ministrija, Eiropas Savienības valstu vēstniecības aicina iedzīvotājus svinēt kopā Eiropas dienu, un sestdien, 9. maijā, rīko atvērto durvju dienu savās telpās. Institūciju durvis apmeklētājiem būs atvērtas no plkst. 11.00 līdz 15.00.

"Eiropas diena"

Ārlietu ministrijā Eiropas dienu atklās parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Lietuvas vēstnieks Ričards Degutis, EK pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka, Eiropas Kustības Latvijā vadītājs Andris Gobiņš. Paredzēta izstādes "Independent Stories" (Neatkarīgais skatījums) atklāšana, kurā skatītāji varēs apskatīt unikālus 28 ES valstu karogus ar Lietuvas mākslinieku acīm.

Sekos tikšanās ar Latvijā populāriem radošajiem cilvēkiem, kas 2015. gadā uzņēmušies Eiropas Attīstības gada labās gribas vēstnieku lomu. Mūziķis Kārlis Kazāks, žurnālisti Sandijs Semjonovs, Kārlis Lesiņš, Dāvis Landorfs pastāstīs par piedzīvoto tālajās ekspedīcijās Šrilankā, Malavi, Gvinejā-Bisavā un citās mums eksotiskās zemēs, ar kurām notiek attīstības sadarbība, kā arī pirmoreiz publiski demonstrēs fragmentus no savām jaunākajām vai topošajām filmām.

Vēstures cienītājus priecēs ministrijas ekspertu izveidotā izstāde, kā arī stāstījums par pirmo Latvijas ārlietu ministru Zigfrīdu Annu Meierovicu un diplomātiskā dienesta vēsturi. Būs arī vienreizēja iespēja aplūkot ievērojamā valstsvīra un diplomāta Kārļa Zariņa vārdā nosaukto salonu, kā arī tajā rūpīgi glabātos unikālos vēstures priekšmetus.

Par Latvijas iesaisti un ieguldījumu ES starptautiskajā politikā vēstīs tikko tapusī ceļojošā izstāde par Latvijas attīstības sadarbības rezultātiem. Konsulārā departamenta pārstāvji apmeklētājus informēs par drošas ceļošanas priekšnoteikumiem, riskiem un ārlietu dienesta palīdzības iespējām, kā arī par mobilo aplikāciju "Ceļo droši".

Eiropas mājā EKP un EPIB piedāvās apmeklētājiem radošas un izklaidējošas aktivitātes. Bērniem būs atvērta radošā darbnīca "Mūzikas instrumentu ceļojums". Notiks viktorīna, kurā dalībnieki varēs pārbaudīt savas zināšanas par ES un saņemt balvas. Interesenti tiks aicināti iemūžināt savu Eiropas redzējumu uz īpašām pastkartēm, kuras Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālie viesi vēlāk sūtītu uz savām mājām no Rīgas. Pieaugušie un bērni varēs salikt Eiropas puzles – Eiropas Savienības karti, minot ES valstu tradicionālos ēdienus, pilsētas, ievērojamas personības.

Igaunijas, Francijas, Lietuvas, Somijas, Vācijas, Zviedrijas vēstniecības laipni aicina apmeklētājus apskatīt savas pārstāvniecības, uzzināt interesantu un noderīgu informāciju par savu valsti. Tā Eiropas dienā būs neparasta iespēja paviesoties citu valstu teritorijā, neizbraucot no Latvijas. Katra vēstniecība saviem viesiem ir sagatavojusi arī ko īpašu. Tematiskās izstādes, izzinošu vai mākslas filmu demonstrācijas, iespējas iegūt informāciju par izglītības vai akadēmiskās apmaiņas programmām, populāru mūzikas grupu uzstāšanos vai tradicionālu ēdienu nogaršošanu. Vēstniecību darbinieki sniegs atbildes uz interesentu jautājumiem. Zviedrijas un Igaunijas vēstniecībās būs iespēja tikties arī ar šo valstu vēstniekiem.

Atvērto durvju dienas organizatori lūdz savus viesus ņemt līdz personu apliecinošu dokumentu!


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties