Svētdienas saruna muzejā Purvīša balvas izstādē

Nataļja Sujunšalijeva, 28.01.2009., 12:29

8.februārī, plkst. 15:00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā) notiks pirmā Svētdienas saruna muzejā Purvīša balvas izstādē.

Vada Sarunu proSvētdienas saruna muzejā Purvīša balvas izstādējekta vadītāja, mākslas zinātniece Elita Ansone. Aicināti visi interesenti!

No 2009.gada 6.februāra līdz 29.martam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Pirmā Purvīša balvas izstāde.

Purvīša balva tika iedibināta 2008.gada sākumā ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.

Purvīša balva tiks piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kas dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp laikmeta dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām.

Purvīša balvas neatkarīgo ekspertu darba grupa ir izvirzījusi astoņus kandidātus pirmajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2007. un 2008.gadā:

2007.gada kandidāti:
* Gints Gabrāns par Latvijas paviljona Venēcijas 52. Mūsdienu mākslas biennālē ekspozīciju Paraspoguļi;
* Helēna Heinrihsone par izstādi Sveiks, kurmi! Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē;
* Ieva Iltnere par izstādi Astoņas istabas Rīgas galerijā;
* Katrīna Neiburga par darbiem "Topoloģija 29" (eksponēts izstādē Urbanoloģika Andrejsalā) un Solitude (eksponēts 2. Maskavas biennālē, iegādāts Somijas Mūsdienu mākslas muzeja Kiasma kolekcijā).

2008.gada kandidāti:
* Andris Eglītis par personālizstādi Zem debess juma;
* Ēriks Božis par darbu "Sheldering Sky" personālizstādē Instrukcija;
* Sarmīte Māliņa Un Kristaps Kalns par Mākslas festivāla Cēsis 2008 laikmetīgās mākslas izstādes Skaistums ietvaros veidoto objektu "Mīlestība nekad nebeidzas";
* Miks Mitrēvics par darbu "Personu kolekcija", kas dažādās modifikācijās bija izstādīts Flensburgas mākslas muzejā, Maskavas laikmetīgās mākslas centrā un iekļauts Manifesta ekspozīcijā, kā arī par darbu "Pavadonis" izstādes Medijs ir vēstījums? ietvaros.

Par balvas laureātu kļūs autors, kurš būs saņēmis augstāko ekspertu un īpaši izveidotas žūrijas vērtējumu. Pirmā Purvīša balva tiks pasniegta īpašā ceremonijā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē 2009.gada 11.februārī.

Lnmm izglītības programmas Svētdienas sarunas muzejā ietvaros apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja tikties ar projekta vadītāju, mākslas zinātnieci Elitu Ansoni, kura pastāstīs par Purvīša balvu, ekspertu grupas sastāvu un darbu 2008.gadā, balvas nominantu un kandidātu atlases principiem, ekskursijas veidā parādīs ekspozīciju, plašāk pievēršoties mākslinieku daiļrades raksturojumam un komentējot izstādes darbus.

Otrā Saruna Purvīša balvas izstādē plānota 29.martā, kad jau būs zināms pirmais Purvīša balvas ieguvējs.

Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Aicināti visi! Mēs Jūs gaidām!

Plašāk par izstādi lasiet Lnmm mājas lapā: www.lnmm.lv/lv/arsenals/expoz


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties