Svētdienas saruna muzejā ar mākslas zinātnieci Diānu Barčevsku

Natālija Sujunšalijeva, 06.01.2009., 13:45

Lietuvas laikmetīgās mākslas izstādes Viļņas mākslas aina pēc 2000 Pēdējā Dienā – 2009.gada 18.janvārī – plkst. 15:00 tiek rīkota Svētdienas saruna muzejā ar mākslas zinātnieci Diānu Barčevsku. Pasākums notiek Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā).

2009.Artūrs Raila. Ozols. No sērijas Zemes spēks. 2005. – 2007. Alumīnijs, digitālā lambda druka. Foto: Artūrs Raila gadā Viļņa kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Šis nozīmīgais notikums veicinājis daudzu pasākumu norisi, dodot iespēju iepazīties ar Lietuvas dinamisko mākslas un kultūras dzīvi. Izstāde Viļņas mākslas aina pēc 2000, kura no 2008.gada 5.decembra līdz 2009.gada 18.janvārim ir skatāma Rīgā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls, ir to skaitā.

Projekta mērķis ir iepazīstināt Latvijas sabiedrību ar Viļņas mākslas pasaules vitalitāti, daudzveidību un aktualitātēm. Viļņā dzīvojoši un strādājoši mākslinieki ir labi pazīstami starptautiskajā mākslas kontekstā un savā daiļradē prezentē būtiskas mūsdienu mākslinieciskās tendences (piem., Deimants Narkevičs, Svajone Satnikiene, Pauls Stanikass, Egle Rakauskaite, Artūrs Raila, Gintars Makarevičs, Dariuss Žiūra).

Post-konceptuālisma laikā mākslas darbu valoda atgriežas pie tradicionālām mākslas formām un specifiskas plastiskās izpausmes. Arsenālā redzamajā Lietuvas laikmetīgās mākslas izstādē uzsvars ir likts uz trim galvenajām tendencēm, kas dominē mākslas pasaulē kopš konceptuālisma perioda beigām, tās ir politiski un sabiedriski angažēta māksla, kura izmanto dokumenta un metaforas vizuālos aspektus, neoreālisms un neoabstrakcionisms. Izstāde eksponē sociāli dokumentālu video- un fotomākslu, subjektīvas un liriskas interpretācijas reālistiskā glezniecībā, liela izmēra skulptūras, kurās apvienota abstrakta un reālistiska pieeja.

LNMM izglītības programmas Svētdienas sarunas muzejā ietvaros apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja tikties ar mākslas zinātnieci Diānu Barčevsku, kura ekskursijas veidā pastāstīs par Lietuvas aktuālo mākslu un tās spilgtākajiem pārstāvjiem izstādē.

Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Aicināti visi! Mēs Jūs gaidām!

Plašāk par izstādi lasiet LNMM mājas lapā: www.lnmm.lv/lv/arsenals/expoz.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties