Šveices mākslinieka Davida Kašo izstāde Andrejsalā

andrejsala.lv, 21.10.2008., 08:34

No 9. oktobra līdz 9. novembrim Andrejsalā, Laikmetīgās mākslas centra projektu telpā Ēdnīca būs apskatāma Šveices mākslinieka Davida Kašo (Davide Cascio) izstāde Showroom 12: Elementa pamatforma.

Izstādē būs redzama īpaši Ēdnīcai radīta instalācija, kas ietver atsauces uz modernisma arhitektūru pasaulē un Latvijā.

D. Kašo ir starptautiski atzīts šveiciešu mākslinieks, kas savā radošajā darbībā sapludina arhitektūras un vizuālās mākslas valodu. Izstāde Andrejsalā ir daļa no izstāžu cikla, kas notiek Bāzelē, Boloņā un Londonā. Kā visu šo izstāžu pamatu var uzskatīt šveiciešu arhitekta Lekorbizjē (Le Corbusier) projektu ēkai Jaunā gara paviljons (Pavillon de L'Esprit nouveau). Projekta pamatā ir modulāra sistēma, kas ēkai ļauj izplesties gan vertikāli, kļūstot par vairākstāvu ēku, gan arī horizontāli. D. Kašo savās izstādēs pamatideju pielāgo vietējam kontekstam, un, gatavojoties izstādei Andrejsalā, mākslinieka interesi saistījusi Martas Staņas arhitektūra, īpaši viņas radošā darbība privāto, nevis sabiedrisko ēku arhitektūrā.

Īpaši projektu telpai Ēdnīca veidotā instalācija ar skaidrām ģeometriskām konstrukcijām pārveidos izstāžu telpu, radot sajūtu par citas, patstāvīgi eksistējošas telpas esamību jau pazīstamajā izstāžu zālē. Instalācijā mākslinieks izmanto arhitektūrai un dizainam pazīstamas formas un materiālus – kartonu, koku, neona gaismu. Pati instalācijas konstrukcija tiecas attēlot arhitektūras modeli. Izstādes kuratore Egija Inzule saka: „D. Kašo interesē pamatformas – gan arhitektoniskas un ģeometriskas formas, gan sabiedrību balstošas ideoloģijas, kas atspoguļojas arī laikmeta arhitektūrā. Arhitektūrai šajā ziņā ir īpaša nozīme. Katrai ideoloģijai ir sava arhitektūra. Viens no šādiem arhitektūras ideoloģiskiem piemēriem ir modernisms, kura iespaids formāli un kontekstuāli ir redzams mākslinieka darbos.”

Lai sniegtu ieskatu tēmās, kas interesē mākslinieku un nosaka viņa darbu veidu un rezultātu, 10. oktobrī pulksten 16.00 izstādē notiks seminārs, veltīts blakus ideoloģijām, proti, tām, kas veidojas pret tajā brīdī vadošajām politiskajām sistēmām un tendencēm, kā arī ideoloģijām, kas rodas, paliekot uzticīgam sev tuvajam stilam un idejām, neraugoties uz valdošajām tendencēm. Seminārā mākslas zinātniece Vita Banga sniegs ieskatu M. Staņas radošajā darbībā un idejās par mājvietu, savukārt Ķelnes Universitātes profesore Dr. Antje fon Grēvenica (Antje von Graevenitz) lasīs lekciju par blakus tipa ideoloģijām 20. gs. sākumā Šveicē un to vizualizāciju arhitektūrā, iepazīstinot ar agrīnajiem hipijiem – komūnu Monte Verita.

Izstāde Showroom 12: Elementa pamatforma ietilpst projekta Showroom programmā. Showroom ir Šveices izcelsmes laikmetīgās mākslas projekts, kas kopš 2006. gada aptver izstādes, publikācijas, lekcijas un citus pasākumus laikmetīgās mākslas prezentēšanai (plašāka informācija: www.showroom.st ). Izstāde Andrejsalā top sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas centru.

Izstādes darba laiks projektu telpā Ēdnīca Andrejsalā, Andrejostas ielā 4: trešdienās, ceturtdienās, piektdienās un sestdienās no pulksten 13.00 līdz 19.00, svētdienās – no 13.00 līdz 18.00.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties