Super 8 filmu vakars no Brēmenes un izstāde "Skatīties zvaigznēs"

Anna Audere, 30.08.2010., 14:41

4. septembrī, Mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts 2010" ietvaros, Rīgas mākslas telpa piedāvā vairākus laikmetīgās mākslas notikumus – Super 8 filmu vakars no Brēmenes ar dzīvo mūziku grupas Uģis Krišjānis un draugi izpildījumā un mūsdienu māksla no Brēmenes izstādē "Skatīties zvaigznēs/ Sterne sehen".

No plkSuper 8 filmu vakars no Brēmenes un izstāde "Skatīties zvaigznēs"st. 18:00 – 00:00 projektā Super 8 filmu vakars būs iespēja redzēt dažādu gadu filmas no Brēmenes Super 8 filmu vakariem un baudīt pārsteigumu, vērojot, kā latviešu mūziķu grupa Uģis Krišjānis un draugi improvizē, pirmo reizi skatoties šīs filmas. Projekta Super 8 filmu vakars vadmotīvs ir nepārtraukta kino un dzīvās mūzikas mijiedarbība, kura pamatā ir Maršala Maklūena atziņa: "Vakardienas tehnoloģija kļūst par šodienas mākslas formu." (Citāts oriģinālā: "The technology of yesterday becomes the artform of today" /Marshall McLuhan)

Super 8 mm filmu, kas radās 60. gados, joprojām ražo Kodak un šo analogo tehnoloģiju labprāt izmanto digitālās ēras mākslinieki. Brēmenes filmu birojs kopš 2004. gada producē Super 8 filmu vakarus, piedāvājot māksliniekiem uzfilmēt savu ideju vienā Super 8 kasetē (3 min) un līdz pirmizrādei ne reizi neaplūkot rezultātu. Pirmizrādē tiek aicināti mūziķi, kas, iepriekš ne reizi nenoskatījušies filmas, improvizē.

Tā kā projekts Super 8 filmu vakars notiks Brēmenes laikmetīgās mākslas izstādes "Skatīties zvaigznēs/ Sterne sehen" ietvaros, Baltajā naktī līdz pat pusnaktij interesentiem būs iespēja bez maksas aplūkot arī šo izstādi, kuras svinīgajā atklāšanā 4. septembrī plkst.16:00 piedalīsies gan Rīgas mērs Nils Ušakovs, gan Brēmenes birģermeistars Jenss Bērnzens.

Izstāde sola pārsteigt skatītāju ar eiropeisku inteliģenci un laikmetīgās mākslas tradīciju, ar stilu un mediju daudzveidību. Tā turpinās kuratores Ingas Šteimanes stratēģiju paplašināt laikmetīgās mākslas jēdzienu Latvijas kultūrtelpā no šodienas fenomena līdz pēctecības apziņai.

Izstāde "Skatīties zvaigznēs/ Sterne sehen" būs apskatāma no 4.septembra līdz 3.oktobrim. Izstādes kuratore - Inga Šteimane.

Izstādi organizē Rīgas dome, Brēmenes pašvaldība, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, SIA "Rīgas nami" un Rīgas pilsētas izstāžu zāle "Rīgas mākslas telpa".

Izstāžu zāle "Rīgas mākslas telpa" atvērta katru dienu 10:00 – 19:00.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties