Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas dalība "Stockholm Furniture Fair"

Aija Freimane, 12.02.2009., 12:43

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas pasniedzēji, studenti un absolventi ar savu darbību veiksmīgi apliecināja vēlmi iekļauties pasaules dizaina skolu un dizaina procesu apritē.

No 2009. gada 4-8. februārim StoLatvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas dalība "Stockholm Furniture Fair"kholmā norisinājās "Stockholm International Furniture Fair", kurā dizaina skolu sadaļā Greenhouse jau ceturto reizi ar stendu piedalījās Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļa. Šī gada LMA dizaina nodaļas ekspozīcijas konceptuālais nosaukums bija FRESH.

Topošo dizaineru darbi izpelnījās nedalītu uzmanību un atliek cerēt, ka starptautiskā pieredze jauniem dizaina profesionāļiem ļaus veiksmīgi attīstīt Latvijas ražotājiem tik nepieciešamo dizaina pievienoto vērtību Latvijā radītiem produktiem.

Izstādes laikā tika iegūta ne tikai jauna starptautiska kontaktinformācija, bet arī attīstīti sadarbības plāni ar Latvijas uzņēmēju J.Griķa k-gu un SIA "Nakts Mēbeles", kas uz Stokholmu aizveda Latvijas jauno dizaineru, LMA dizaina nodaļas absolventu Latvijā dizainētos produktus. Šis ir pirmais labās prakses piemērs, kad Latvijas uzņēmējs savas produkcijas dizaina pievienotās vērtības attīstīšanā veiksmīgi sadarbojas ar LMA izglītotiem, savulaik Stokholmas starptautiskās mēbeļu izstādes sadaļas Greenhouse dalībniekiem.

Šogad LMA Dizaina nodaļas stendā tiks iekļauti studentu Lindas Lakstiņas-Lakstīgalas, Gitas Baumanes, Mārtiņa Vītola, Zanes Homkas, Indras Mercas, Baibas Lindānes, Rolanda Bakmaņa, Aijas Hincenbergas, Uģa Gaiļa un Baibas Lingas-Bērziņas studiju procesa darbi. Projekts bija nozīmīgs notikums, jo tā realizācijā pirmo reizi tika iesaistīti arī LMA dizaina nodaļas absolventi – nu jau kā izglītības iestādes sadarbības partneri - Svjatoslavs Aļeņikovs un Artjoms Bugo. Uz Stokholmu devās arī pasniedzēji Aija Freimane, Gita Straustiņa, Kirils Panteļejevs un Arvīds Endziņš
Dalību izstādē atbalstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Pirmie dizaina profesionālu nodarbinātības un sadarbības projekti ar ražotājiem jau nes augļus. Cerams, ka arī turpmāk ar vien vairāk Latvijas uzņēmēji apzināsies, ka pašmāju radītās dizaina idejas ir konkurētspējīgas, realizējamas arī starptautiskajā tirgū! Mums visiem ļoti nepieciešams apliecinājums, ka Latvijas jauno dizaineru un ražošanas uzņēmu sadarbība ir kvalitatīva un konkurētspējīga Latvijas dizaina piedāvājuma pieteikšana.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties