Stikla mākslas izstāde “Svētku Galds” un gaismas objektu izstāde “Katru Dienu Saule Nespīd”

Daina Sihtore, 30.11.2007., 07:27

No 4.decembra līdz 2008.gada janvāra beigāmStikla mākslas izstāde “Svētku Galds”(Inguna Audere, Ilze Dūdiņa, Vineta Groza, Andrejs Bokotejs, Andrejs Petrovskis). Gaismas objektu izstāde “Katru Dienu Saule Nespīd” (Aigars Lenkēvičs, Ērika Māldere).

Ziemassvētku gaidīšanas un dāvināšanas laikam ieskanoties, Latvijas stikla mākslinieču grupa - Inguna Audere, Ilze Dūdiņa, Vineta Groza, piepulcinot ukraiņu izcelsmes māksliniekus - Andreju Bokoteju un Andreju Petrovski, sarūpējušas funkcionālus un unikālus stikla izstrādājumus ikviena gaumei. Ziemas sezonas saules gaismas trūkumu kompensēs un trauslajam stiklam vitāli nepieciešamo gaismu sniegs Aigara Lenkēviča un Ērikas Mālderes veidotie gaismas objekti. To visu līdz pat nākamā Žurkas gada ieskaņai ir iespējams baudīt pašā Vecrīgas sirdī, līdzās Sv.Pētera baznīcai, mākslas galerijā „Bonhans.S”.

Trīs Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļas lektores, „Stikla mākslas un studiju centra” dibinātājas un vienkārši dzīvespriecīgas draudzenes, skatītāja acu priekšā uzbur vīziju ar svētku galdu un svarīgākajiem tā atribūtiem. Proti, vienlaikus gan gleznieciski, gan tēlnieciski, funkcionāli stikla izstrādājumi paredzēti svētku galda noformējumam. Piedāvājums viskrāšņākajā un plašākajā diapazonā, sākot ar Vinetas Grozas veidotām liela izmēra stilizētām grieķu amforām, Ingunas Auderes uzziedējušiem stikla ziediem un visbeidzot ar pašiem mazākajiem, Ilzes Dūdiņas veidotajiem eglīšu rotājumiem un sievišķīgām piespraudēm no stikla (!!). Interesantu akcentu piešķirs Andreja Petrovska stikla karafes ar cilvēkveidīgiem mošķu vāciņiem un Andreja Bokoteja stikla „gleznu” šķīvji.

Dizainera Aigara Lenkēviča un viņa dzīvesbiedres, grafiķes Ērikas Mālderes radītie gaismas objekti līdztekus savai izgaismošanas pamatfunkcijai pārtapuši par tēlniecības, interjera dizaina elementiem. Autortehnikā veidotie papīra mākslas darbi, kas tapuši pašu izveidotajā „Papīra Lampu Dizaina darbnīcā”, ar savām daudzveidīgajām formām un krāsām atdzīvina un piepilda ar gaišu siltumu ikkatru savu apdzīvoto vidi. Tie pārtop abstraktās ģeometriskās kompozīcijās kā ziedu vītnes vai nosacītas laivu buras, katram skatītājam ļaujot saskatīt ko kardināli atšķirīgu un vēlamu.

Stikla noslēpumi un gaismas skulptūras. Laipni gaidīti!


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties