"Starptautiskās Izglītības Dienas 2009"

Inga Ziemele, Director of Information Centre Riga Baltic Council for International Education, 17.03.2009., 14:28

20.-21.martā no plkst.10.00 -18.00 viesnīcas Reval Hotel Latvija konferenču centrā notiks lielākā specializētā ārvalstu izglītības izstāde Baltijā "Starptautiskās Izglītības Dienas 2009". Izstādi organizē "Baltic Council for International Education" ar izglītības aģentūras "Meridian group" un Britu Padomes, kā arī Lielbritānijas vēstniecības un Lielbritānijas tirdzniecības kameras atbalstu.

Izstādē piedalīsies 50 mācību iestāžu pārstāvji no dažādām valstīm - valodu skolas, prestižās angļu privātskolas, koledžas un universitātes. Katrs apmeklētājs varēs izvēlēties sev piemērotāko:

• Valodu kursus visdažādākajām vecumu grupām un vajadzībām;
• Vidējās izglītības programmas;
• Bakalaura, maģistrantūras, doktorantūras u.c. augstākās izglītības programmas;
• Valodas un tālmācības eksāmenu kārtošanas iespējas Latvijā


Valodu kursi visdažādākajām vecumu grupām un vajadzībām
Valodu skolas izstādē piedāvā programmas dažādām vecuma grupām, sākot no pusaudžu programmām vasarā un beidzot ar Accent International Language Consultancy speciālajiem , vadošiem darbiniekiem paredzētajiem angļu valodas kursiem.
Accent International Language Consultancy direktors Marks Veistels 20.martā plkst. 11. 00 vadīs semināru "Starptautiskā sadarbība, inovācijas un iespējas". Seminārs paredzēts individuāliem speciālistiem, uzņēmējiem un personāla vadības profesionāļiem, kuri vēlas veiksmīgi darboties starptautiskā vidē.
Šogad izstādē būs pārstāvētas starptautiskās valodu skolas no Lielbritānijas Kanādas, Austrālijas, un Vācijas.
Pirmo reizi izstādes vēsturē apmeklētājiem būs iespēja tikties ar Kanādas valodu skolas pārstāvi un iegūt informāciju par valodas kursiem Vankūverā un Toronto, kā arī sagatavošanas programmām studijām Kanādas universitātēs.

Vasaras programmu klāsts pusaudžiem arī solās būt visi plašs- no vispārējās angļu valodas, kas apvienota ar izklaižu un aktivitāšu programmu, līdz specializētām programmām:

• Angļu valoda akadēmiskiem nolūkiem ( Wimbledon School of English)
• Angļu valoda un akadēmiskie priekšmeti ( Taunton School)
• Sagatavošana IB programmām ( St. Clares Oxford)
• Tematiskās programmas- mūzika un aktiermāksla, mēdiju mānija, u.c. ( D’overbroock’s College)
• Programmas skolotāju kvalifikācijas celšanai (Excel English ; Eastbourne School of English, u.c. )    • Vidējās un speciālās izglītības programmas

Dalībnieku vidū jau tradicionāli ir diezgan daudz britu privātskolu un neatkarīgo koledžu, kuras var lepoties ar lieliskiem akadēmiskajiem rezultātiem GCSE un A-level programmās. Pēc šo skolu beigšanas daudzi Latvijas jaunieši studē prestižākajās Anglijas universitātēs.
Īpaši izciliem skolēniem dažreiz tiek dota iespēja iegūt stipendijas daļējai vai pilnai mācību maksas segšanai.

Pirms trim gadiem stipendiju konkursā , ko Cambridge Tutors College rīkoja Baltijas valstu skolēniem,
uzvarēja latviešu skolniece Gabriela Andrejeva, kas tagad studē bioķīmiju Oksfordā.
Pagājušajā rudenī par godu CTC 50-tajai dzimšanas dienai tika izziņots stipendiju konkurss, kurā piedalījās skolēni no visas pasaules. Mums ir liels prieks, ka viens no 6 izcilajiem skolēniem, kas 2009. gadā koledžā varēs uzsākt mācības A-level programmā, saņemot pilnu stipendiju mācību maksas segšanai, atkal ir no Latvijas.
Izstādes laikā 20.martā plkst. 14.00 svinīgā ceremonijā Cambridge Tutors College direktors Mario di Clemente paziņos par 30 000 GBP stipendijas piešķiršanu.

Pirmo reizi izstādē piedalīsies arī 3 valsts finansētas mācību iestādes, kurās izglītību no 16-19 gadu vecumam ES studentiem iespējams iegūt bez maksas. Izstādes ietvaros notiks semināri, kas iepazīstinās ar šo mācību iestāžu piedāvājumu.


• Bakalaura, maģistrantūras, doktorantūras u.c. augstākās izglītības programmas;

Pagājušajā gadā Latvijā IELTS eksāmenu, kas nepieciešams mācību uzsākšanai ārzemēs angļu valodā, nokārtojuši 832 cilvēki. Pēc "Baltic Council for International Education" , eksaminācijas centra statistikas datiem 80 % testa kārtotāju par savu studiju vietu izvēlējušies Lielbritāniju.

Izstādē piedalīsies 7 britu universitātes, piedāvājot plašu klāstu visdažādāko studiju programmu, tai skaitā arī vispopulārākajās studiju programmas :
• Management Studies
• Business Studies
• Tourism, Transport and Travel
• Civil Engineering
• Computer Science

Bez tam "Starptautiskajās Izglītības Dienās 2009" interesenti varēs tikties ar dažādu Nīderlandes, Somijas, Itālijas, Francijas un Šveices mācību iestāžu pārstāvjiem, lai uzzinātu vairāk par to bakalaura un maģistrantūras programmām. Piemēram, Saxion University of Applied Scieces ( Nīderlande) , piedāvā ne vien pilna laika akadēmiskās programmas , bet arī 3 mēnešu pēcdiploma programmas dažādās ar vides aizsardzību saistītās nozarēs un Personāla vadīšanas jomā. Delft Technical University ( Nīderlande) savukārt iespējams iegūt maģistra grādu Materiālmācībā un inženierzinātnēs. Turklāt ši universitāte piedāvā stipendijas ES studentiem.
Būs pārstāvēta arī viena no Somijas lielākajām praktisko zinātņu universitātēm -Mikkeli University of Applied Sciences. Bez tam izstādē varēs iepazīties ar tālmācības programmām, kuras Latvijā administrē Open University reģionālais centrs.

• Valodas un tālmācības eksāmenu kārtošanas iespējas Latvijā

No 16.marta līdz 3.aprīlim notiek Reģistrācija starptautisko Kembridžas eksāmenu 2009.gada maija/jūnija sesijai Latvijā.
Apmeklētājiem būs iespēja iegūt izsmeļošu informāciju par visiem Kembridžas un IELTS eksāmeniem, kā arī tālmācības (University of London External Program) un profesionālajiem (ACCA) eksāmeniem, ko iespējams nokārtot Latvijā. Būs iespējams uzzināt kur un kā šiem eksāmeniem vislabāk sagatavoties Lielbritānijā vai arī tepat Latvijā .

Ieeja izstādē ir bez maksas.

Papildus informāciju par izstādi "Starptautiskās Izglītības Dienas 2009" iespējams saņemt pa telefonu 67317627 vai pa elektronisko pastu  info@balticcouncil.org , vai riga@balticcouncil.org


Visu izstādes dalībnieku saraksts atrodams Baltic Council for International Education mājas lapā: http://www.balticcouncil.org


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties