Starptautiskais mākslas projekts "Mobilais Muzejs"

Agnese Lūse, 13.09.2007., 13:13

Starptautiskais mākslas projekts Mobilais Muzejs apskata muzeja lomu mūsdienu sabiedrībā globālā un lokālā kontekstā. Izstāde ir mēģinājums apzināt, kā „muzejs bez sienām” vai plašākai publikai pieejams kādas sistemātiskas mākslas darbu atlases rezultāts ietekmē mākslas procesu un veido mūsdienu mākslas vēsturi. Izstādes tēma ir īpaši aktuāla patreizējā periodā, kad intensīvi tiek strādāts pie jaunā laikmetīgās mākslas muzeja un tā kolekcijas izveidošanas.

Arī izstādes norises vieta Andrejsala – kalpo kā norāde uz plānoto muzeju.

Andrejsalas Korpusu cehā iekārtotajā izstādē aicināto mākslinieku vidū ir Dženifera Bornsteina (ASV), Ēriks Božis, Evelīna Deičmane, Ivars Grāvlejs, Kristaps Ģelzis, grupa IRWIN (Slovēnija), Erki Kasemetss (Igaunija), Leonards Laganovskis, Teo Mersjē (Francija), Miks Mitrēvics, Kristofs Perezs (Francija), Krišs Salmanis, Knute Vesters (Zviedrija), Anita Zabiļevska.

Projektu telpā “Ēdnīcā” skatāma būtiska izstādes sastāvdaļa: „90. gadu mobilais muzejs” – Sorosa Mūsdienu mākslas centra–Rīga (SMMC–Rīga) materiālu retrospektīva, ka ir arī viens no Sorosa fonda Latvija 15 gadu jubilejas notikumiem.


90. gados, kad par Latvijas laikmetīgās mākslas muzeju tika runāts nenoteiktas nākotnes izteiksmē, SMMC–Rīga bija tā institūcija, kas nodrošināja pilnvērtīgu laikmetīgās mākslas pastāvēšanu un procesu fiksēšanu, un tādejādi noteiktā veidā darbojās imaginārā muzeja lomā.

„90. gadu mobilais muzejs” iepriekšējo desmitgadi Latvijas laikmetīgajā mākslā interpretē kā tranzīta laiku, tāpēc tā iekārtojums, ko veidojusi māksliniece Sarmīte Māliņa, atgādina vilciena atmosfēru. Tajā, līdzās dokumentācijām un atsevišķiem transformētiem fragmentiem no šīs desmitgades mākslas, “mobilais muzejs” iepludina arī šodienas mākslā arvien vairāk dominējošās tendences un „brīvā tirgus” domāšanu. Komentējot šodienas pieprasījumu, vairākiem darbiem veidotas parafrāzes un replikas „suvenīrmākslas” formātā – tie reproducēti un pastkartēm, maisiņiem, sērkociņu kastītēm un šķīvīšiem un pavairoti mājas DVD kolekcijām.

Organizē: Laikmetīgās mākslas centrs www.lcca.lv  

Finansētāji: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Domes kultūras departaments, Sorosa fonds Latvija, ES programma “Kultūra 2000”, IASPIS, Igaunijas Laikmetīgās mākslas centrs


Atbalstītāji: SIA „Jaunrīgas attīstības uzņēmums”, Andrejsala, Sony Baltic, Sony Nordic AS, SIA "Lāči", Aģentūra “UKSUS”, BadDog, Papyrus, Skynet
Informatīvie atbalstītāji: Laikraksts “DIENA”, žurnāli “Rīgas Laiks”, “Studija”, “Foto Kvartāls”, „Veto Magazine“, radio Naba 93.1 FM, TV24, portāli www.draugiem.lv, www.easyget.lv, www.hc.lv, www.uksus.net, www.alternative.lv, www.kultura.lv

Vairāk informācijas: www.mobilaismuzejs.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties