Ludzā notiks Starptautiskā fotogrāfijas vasaras skola 2008

Baiba Tetere, 29.07.2008., 14:22

No 2.-10.augustam Ludzā notiks Starptautiskā fotogrāfijas vasaras skola 2008.

SFVS 2008Jau trešo gadu pēc kārtas, Starptautiskā fotogrāfijas vasaras skola (SFVS) piedāvā jauniem fotogrāfiem iespēju attīstīt savas iemaņas fotogrāfiju meistardarbnīcās ārvalstu un vietējo profesionālu pasniedzēju vadībā, kā arī sadarboties un dibināt kontaktus ar fotogrāfijas interesentiem no citām valstīm. SFVS mērķis ir attīstīt zināšanas jaunajiem fotogrāfiem, kuri jau apguvuši fotogrāfiju vai citu vizuālās mākslas nozari patstāvīgi, specializētā mācību iestādē vai kursos un kuri vēlas sevi radoši pilnveidot un aktīvi piedalīties fotogrāfijas mākslas dzīvē.

Šogad organizātori ir saņēmuši vairāk kā simts pieteikumus no 13 valstīm. Vadoties pēc stingriem izvērtēšanas kritērijiem (motivācijas un iesūtītā portfolio) skolā uzņēma 52 studentus. Dalībnieki pārstāv sekojošas valstis – Latviju, Igauniju, Krieviju, Itāliju, Nīderlandi, Šveici, Baltkrieviju, Ungāriju. Šogad SFVS atbalstīja 2 Annas Fotofabrique konkursu/izstādi Stāstu konstruktors, piešķirot iespēju piedalīties vienā no SFVS 2008 darbnīcām rīdziniecei Santai Spilbergai, kura fotogrāfiju ir apguvusi A.Granta vadītajā studijā, kā arī papildinājusi zināšanas Japānā. SFVS 2008 atbalstīja arī projektu Delfi Foto organizēto fotofestivālu Pavasaris Latvijā, kā rezultātā iespēju piedalīties vasaras skolā ieguva Marta Valujeva, Daugavpilī dzīvojošā jaunā māksliniece, kas spilgti sevi jau pieteikusi gan izstādēs, gan publikācijās. Turklāt sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā un ar Barbaras Klemmas personīgo atbalstu tika izsludināts atsevišķs konkurss uz SFVS stipendiju jaunajiem Baltkrievijas fotogrāfiem, kurā uzvarēja fotogrāfe no Minskas Veranika Matsepuro.

SFVS 2008 veido pamatprogramma ar 5 darbnīcām, kuras vadīs pieredzējošie fotogrāfijas pasniedzēji:
  1. Stefan Rohner (Spānija) Ielu fotogrāfija: IELU DZĪVE
  2. Andrejs Grants (Latvija) KREATĪVA PĀRBĪDE DOKUMENTĀLAJĀ FOTOGRĀFIJĀ
  3. Arion Kudasz (Ungārija) SVEŠINIEKS AINAVĀ
  4. Tomas Agat Blonski (Slovākija) Brīvais temats: PIRMS IZSTĀDES
  5. Christopher Muller (Vācija) GLOBĀLĀ KLUSĀ DABA

SFVS ir interaktīvs notikums, kas sniegs dalībniekiem iespēju apgūt fotogrāfiju nevien strādājot izvēlētajā darbnīcā, bet arī iegūt plašāku skatījumu, piedaloties vakara programmas aktivitātēs, kur ar prezentācijām piedalīsies gan SFVS lektori, gan īpašie viesi – fotogrāfijas jomas profesionāļi. Šī gada īpašie SFVS viesi būs viena no Vācijas ievērojamākajām dokumentālās fotogrāfijas pārstāvēm Barbara Klemm un gan Latvijā un ārzemēs atzītais latviešu fotogrāfs Alnis Stakle.

SFVS vakara programma ir atvērta interesentiem un plašākai sabiedrībai. Vakara pasākumu programmas detalizētāks izklāsts ir pieejams pievienotajā dokumentā. SFVS darbnīcu un pasākumu oficiālā valoda – angļu.

SFVS izstādes atklāšana notiks 9.augustā plkst.20:00 Ludzas kinoteatrī Latgale. Ikviena dalībnieka uzdevums skolas laikā ir sagatavot darbu sēriju Gala izstādei, kur atspoguļotos autora mākslinieciskais redzējums un individuāla interpretācija konkrētās darbnīcas tēmas ietvaros. SFVS 2007 Gala izstāde būs apskatāma no 10. augusta līdz 21. augustam kinoteātrī Latgale kinoseansu laikā – otrdienās, ceturtdienās, svētdienās vakaros. Adrese: Ludza, Skolas iela 26.
Kā mūs atrast un vairāk info skat.: www.photoschool.lv.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties