"Rīgas mākslas telpā" notiks Starptautiskā dejas diena

Inga Lāce, "Rīgas mākslas telpa" mārketinga un sabiedrisko attiecību koordinatore, 22.04.2009., 18:56

29. aprīlis visā pasaulē ir Starptautiskā dejas diena. Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija turpina aizsākto tradīciju un atzīmē šo dienu, atverot studiju durvis, piedāvājot bezmaksas deju klases un īpašu dejas dienas programmu, kas ļauj ielūkoties laikmetīgās dejas aizkulisēs.

dejas dienas29. aprīlī no plkst. 17:00 "Rīgas mākslas telpā" notiks vairāki pasākumi, kuros deja būs redzama gan "dzīvajā", gan uz video ekrāniem. Dejas dienas programmu "Rīgas mākslas telpā" veidos trīs daļas: izrāde – lekcija "Frāzes", studentu darbi "unplugged" un "Noslēguma (Pēdējā) deja". Paralēli tiks demonstrēta latviešu autoru video dejas programma un kādas horeogrāfijas tapšanas process.

Starptautiskā dejas diena "Rīgas mākslas telpā" – programma:

17:00 – 18:00 izrāde – lekcija par mūsdienu deju "Frāzes"
Izglītojošais projekts "Frāzes" ir Olgas Žitluhinas dejas kompānijas lekcija par mūsdienu deju ar izrādes elementiem, kuru būs interesanti vērot visu vecumu un zināšanu līmeņu skatītājiem. Dejotāji rādīs un skaidros dažādus mūsdienu dejas terminus, tehnikas un paņēmienus. "Frāzes" ir īss un saistošs ievads mūsdienu dejā, kas atklāj daudzus profesionālus noslēpumus un ļaus dejas izrādes turpmāk skatīties ar citu skatienu.

19:00 – 20:00 "unplugged"
"unplugged" ir Latvijas Kultūras akadēmijas mūsdienu dejas horeogrāfijas studentu solo darbu sērija, kas notiks "Rīgas mākslas telpas" Lielajā zālē, izmantojot zviedru eko-modes izstādes "ECO CHIC" elementus. "Unplugged" spontāni notiek ekspozīcijas telpā bez īpaši sagatavotas skatuves vietas un pieteikuma. Šis ir turpinājums dejai izstāžu zālē "Arsenāls", kas notika Purvīša balvas izstādē, gūstot labas atsauksmes.
Solo izrādes var notikt jebkurā telpas vietā un laikā, pa vienai vai vairākas vienlaicīgi. Skatītājiem ir dota izvēle skatīties un sekot notikumiem, pašiem brīvi izvēloties skatupunktu.

20:00 – 21:30 "Pēdējā deja"
"Pēdējā deja", uz kuru tiks uzlūgti visi klātesošie, ir turpat uz vietas apgūta pāris minūšu gara horeogrāfija, ko īpaši šim pasākumam veidojuši profesionāli Latvijas horeogrāfi.

"Kā gan vēl labāk atzīmēt dejas dienu, kā dodot iespēju visiem sirsnīgi izkustēties un uzzināt, kas ir mūsdienu deja, pašiem to nodejojot!" atzīmē pasākuma organizatori.

"Pēdējās deja" parāda, ka apgūt un ar prieku nodejot vienkāršu mūsdienu horeogrāfiju var ikviens. Latvijas profesionālie horeogrāfi, kas ikdienā strādā ar aktieriem teātros, klātesošajiem nodemonstrēs un iemācīs speciāli iestudētu trīs minūšu garu deju. Lai kļūtu par dalībnieku, nav nepieciešamas speciāls apģērbs, priekšzināšanas vai iemaņas, tikai vēlme izdejoties.

20.00 – 20.15 "iesildīšanās" gaidāmajai dejošanai profesionālu horeogrāfu vadībā. Ikviens ir aicināts pievienoties un apgūt dažus profesionālus un elegantus paņēmienus, kā iesildīt ķermeni.

20.15 – 21.30 "horeogrāfijas mācīšana un dejošana" - trīs minūšu horeogrāfiju demonstrēs un nekavējoties ikvienam palīdzēs iemācīties Latvijas profesionālie mūsdienu dejas dejotāji un horeogrāfi. "Pēdējā deja" ir jautrs pasākums, kurā jāuztur modrība un gatavība spontānam kontaktam ar kaimiņu.

Paralēli no plkst. 20.00 būs iespējams skatīties Latvijas autoru video dejas filmu izlasi.

Bezmaksas klases, kurās ikviens var izvēlēties un izmēģināt dažādas dejas tehnikas, tiks rīkotas svētdien, 26. aprīlī, dažādās Rīgas vietās. Nodarbību un pasniedzēju saraksti pieejami mājas lapā: www.dance.lv no 20.aprīļa.

Biļetes uz 29. aprīļa pasākumu nopērkamas "Rīgas mākslas telpā", Kungu ielā 3, no 21. aprīļa.

Biļešu cenas:
izrāde –lekcija "Frāzes" – Ls 2 (ar atlaidi Ls 1*);
"unplugged" un "Pēdējā deja" – iepriekšpārdošanā Ls 3 (ar atlaidi Ls 2*), pasākuma dienā – Ls 5 (ar atlaidi Ls 3*).
*Atlaides skolēniem, studentiem, pensionāriem

Dejas dienu pasākumus rīko Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija sadarbībā ar Rīgas Kultūras aģentūru un "Rīgas mākslas telpu".
Informatīvi atbalsta: 1188, 1189, LETA, Tvnet.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties