Gaismas festivāls "Staro Rīga" kļūs par jaunu kultūras tradīciju

gaismas festivāla "Staro Rīga" preses dienests, 25.08.2008., 17:50

Gaismas festivāls "Staro Rīga", kas notiks no 14.līdz 18.novembrim Rīgas centrālajā daļā, savā pirmajā norises gadā būs veltīts valsts 90.gadadienai.

Staro RīgaJaunā tradīcija – gada tumšākajā laikā priecāties par gaismas spēku – ir rīdzinieku sarūpētā dāvana pašiem sev, viesiem un savai valstij.

Festivāla piecās dienās būs apskatāmi unikāli gaismas mākslas objekti ielās un parkos, ko papildinās īpaši izgaismotas namu fasādes, laukumi un tilti – kopumā vairāk nekā 40 objekti, rosinot ieraudzīt pazīstamas vietas jaunā gaismā.

Kad jau aizvadīts 11.novembris ar sveču liesmiņām Daugavmalā, un rīdzinieki vēlas justies pacilāti un lepni, "Staro Rīga" ietvaros ar īpašu gaismojumu, māksliniecisku instalāciju un videomateriālu demonstrējumiem plānots pārvērst valstiski nozīmīgākās ēkas (Rīgas pili, Latvijas Nacionālo teātri, Valsts Mākslas muzeju, Ministru kabineta ēku un aleju, Latvijas Nacionālo operu), arī arhitektūras pieminekļus un šobrīd un nākotnē zīmīgas vietas (tilti, baznīcas un citas Rīgas silueta augstās ēkas, jūgendstila fasādes, Gaismas pils būvlaukumu u.c.), kā arī radīt vairākus lielformāta gaismas objektus, kas bagātinātu pilsētvidi un radītu iedzīvotājiem un viesiem īstu svētku sajūtu.

Staro Rīga

Gaismas festivāla "Staro Rīga" apmeklētājiem tiks piedāvāti atbilstoši pastaigu maršruti pa kanālmalu un tai piegulošajiem parkiem, Rātslaukumu, Līvu laukumu, Doma laukumu un Vērmanes dārzu, kā arī teatrāli priekšnesumi un izklaides. Festivālu "Staro Rīga" noslēgs Latvijas 90 gadu jubilejai veltīts multimediāls gaismas priekšnesums Daugavmalā.

Daļa izgaismoto objektu turpinās priecēt rīdziniekus arī ikdienā, kļūstot par neatņemamu Rīgas noformējuma koncepcijas sastāvdaļu un attiecīgi par ilgtermiņa investīciju Rīgas sejas veidošanā.

Staro Rīga

Gaismas festivāls "Staro Rīga" ne vien padarīs Rīgu tehniski un emocionāli gaišāku un plānveidīgi pilsētas noformējuma veidošanā iesaistīs uzņēmējus, bet arī nodrošinās mūsu pilsētas starptautisku atpazīstamību un veicinās tūristu vēlmi apmeklēt Rīgu. Šogad festivāls tiks popularizēts Baltijas valstīs, taču jau nākošgad iespējama vēl plašāka starptautiska kampaņa. Tādejādi "Staro Rīga" veicinās kultūras tūrismu nesezonā un būs nozīmīgs arguments Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanai 2014.gadā. "Staro Rīga" mērķis ir kļūt par Ziemeļeiropas centrālo gaismas mākslas festivālu un tradīciju, kas kaut reizi jāpiedzīvo jebkuram Latvijas viesim.

Staro Rīga

Kopējais festivāla "Staro Rīga" budžets ir 350 000 latu, no kuriem 280 000 ir LR proklamēšanas 90.gadadienas finansējums, bet 70 000 – Rīgas domes līdzfinansējums. Balstoties uz pieredzi Rīgas svētku finansēšanas modelī, kur lielākā daļa izdevumu tiek segti no privātā sektora līdzekļiem, arī jaunajam festivālam tiek meklēti atbalstītāji, lai "Staro Rīga" programmu būtu iespējams vērst plašumā.

Staro Rīga

Gaismas festivāls "Staro Rīga" notiek pēc Rīgas domes iniciatīvas, iesaistoties daudziem rīdziniekiem – uzņēmumiem un radošām personībām, kas vēlas dot savu artavu kopīgas svētku sajūtas veidošanā. Festivālu "Staro Rīga" organizē Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar producentu kompāniju „Untitled”, vadošajiem Latvijas gaismas un video māksliniekiem, pasākumu organizatoriem un mākslinieku grupām.

Jauna un skaista tradīcija ir dzimusi – "Staro Rīga"!

4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
hepija, 26.08.2008. 07:54:58
Komentāra reitings: 1.462

Vāāāuč. :))
Tas tik būs burrvīgi. :p

Bļeģ (threepointslauncher@inbox.lv), 20.11.2008. 16:31:47 (ip:78.84.218.158)
Komentāra reitings: 0

Sukas - manu bildi pirmo nosperta no mana saita! Zajebal pat autors nav apakšā rakstīts piedari bļeģ

Bļeģ (threepointslauncher@inbox.lv), 20.11.2008. 16:32:50 (ip:78.84.218.158)
Komentāra reitings: 0

Es viņu nofočēju un uztaisīju ar photoshop S2 palīdzību
SUKAS SUKAS SUKAS

nasa, 16.11.2009. 07:46:42 (ip:78.84.191.168)
Komentāra reitings: 0

http://www.youtube.com/watch_popup?v=3SYbee8M5hI

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties