Gaismas festivāls "Staro Rīga" turpina priecēt rīdziniekus un pilsētas viesus

Deniss Fedotovs (deni2s), 15.11.2008., 11:18

Šovakar, 15.novembrī, un turpmākajās dienās līdz pat Latvijas 90 gadu jubilejas kulminācijai 18.novembrī, gaismas festivāls Staro Rīga no plkst. 18.00 – 23.00 turpinās priecēt rīdziniekus un pilsētas viesus.

Šodien festivāla objektu klāstu papildinās divi objekti – "Čuguns smiltīs un ledū" pie Kongresu nama un gaismas skulptūra "Viļņu bāka" Spīķeros.

No šodienas trīs vakarus laika posmā no 19.00 – 23.00 laukumā pie Kongresu nama notiks spoži un atraktīvi čuguna liešanas demonstrējumi. Tumsā 15000C temperatūrā izkusušais čuguns parādīs savu pirmatnējo spēku un acis žilbinošus kontrastus. Performance – kausēta čuguna liešana ledus klučos un smilšu formās – radīs mirklīgas uguņošanas efektu. Speciālās formās tiks lietas arī pirmā gaismas festivāla "Staro Rīga" balvas. Vietas noformējumam izmantoti Rīgas Kongresu nams un apakšzemes stāvvietas ieeju stikla piramīdas.

Staro RīgaSavukārt Spīķeros šovakar plkst. 21.00 notiks gaismas skulptūras "Viļņu bāka" atklāšana. Mākslinieka Voldemāra Johansona speciāli festivālam Staro Rīga radītais vides objekts veidots kā kubisks ūdens rezervuārs no stikla, kurā ūdens ar speciālas tehnoloģijas palīdzību tiks iesvārstīts ritmiskās vibrācijās. Saviļņoto ūdens tilpumu šķērsos spēcīgu prožektoru stari, bet ūdens, pateicoties tā virsmas liekumam darbosies kā dinamiska lēca, kas fokusēs un kliedēs gaismu. Objekts ar trošu palīdzību tiks iekārts starp Maskavas ielas 12 2. Korpusu un Maskavas ielas 14. namu, jumta augstumā. Gaismai liecoties, skaņas radītajos viļņos, tiks panākts neparasts efekts, apkārtne tiks izgaismota viļņu ņirboņas rakstā.

Ikviens gaismas festivāla Staro Rīga apmeklētājs var izvēlēties festivāla apmeklējumam kādu no trīs kartē iezīmētajiem maršrutiem, sākt apskati no jebkura maršruta vietas vai veidot savus maršrutus. Šodien un turpmākos vakarus Rīgas tilti, ēku fasādes, arhitektūras pieminekļi, pilsētas centra parki un mākslas objekti būs skatāmi no plkst.18.00 līdz 23.00.

Atšķirīgi izgaismošanās laiki ir Rīgas Apgabaltiesas ēkai Brīvības bulvārī – no plkst.20 līdz 22, savukārt "Rudens ogles" Jēkaba laukumā skatītājus priecēs no plkst.19. Čuguna liešanu smiltīs un ledū laukumā pie Kongresu nama varēs vērot no 15. līdz 17.novembrim laika posmā no 19.00 – 23.00, savukārt "Arēna Rīga" fasāde tiks izgaismota 17.un 18.novembrī.

Staro Rīga organizatori iesaka gaismas festivāla objektu apskati sākt ar informācijas centru apmeklējumu. Tur varēs saņemt objektu izvietojuma kartes, kurās festivāla apmeklētāju ērtībai ir iezīmēti trīs maršruti, kas palīdzēs orientēties plašajā piedāvājumā. Centri Rātslaukumā un Vērmanes dārzā, no šodienas līdz 17.novembrim darbosies no plkst.15 līdz 23. Informatori būs sastopami arī visos pastaigu maršrutos, taču tie, kas vēlas sagatavoties laicīgi, atrast visu nepieciešamo informāciju un ērti izdrukāt karti, var to izdarīt festivāla interneta vietnē www.staroriga.com. Lai pastaigas aukstajā laikā padarītu patīkamākas, tirdzniecības vietās būs iespējams iegādāties siltus dzērienus.

 

Jauna un skaista tradīcija ir dzimusi – Staro Rīga!
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties