"Staro Rīga" laikā noteiks skaistāk izgaismotās namu fasādes

Gaismas festivāla "Staro Rīga" preses dienests, 29.10.2008., 18:23

Gaismas festivāla "Staro Rīga" ietvaros, no 14. līdz 18.novembrim, iedzīvotājiem sadarbībā ar interneta portālu "draugiem.lv" būs iespēja noteikt visskaistāk izgaismotās namu fasādes Rīgā.

Konkursā varēs pieteikt ikvienu Rīgas namu, kas "Staro Rīga" norises laikā būs īpaši izgaismots, izņemot pašus festivāla objektus. Iedzīvotāju viedoklis ir ļoti būtisks, un gaismas festivāla organizatori to ņems vērā, veidojot nākamā gada festivāla programmu.

Daudziem namiem Rīgā ir izveidots fasādes apgaismojums, kas dažādu iemeslu dēļ ne vienmēr tiek iedegts. Laikā, kad mūsu valsts ar saukli "Iededzies par Latviju!" svinēs 90 gadu jubileju, festivāla organizatori aicina namīpašniekus izgaismot sev piederošos namus un padomāt par fasāžu noformējumu ar gaismas palīdzību, tādējādi piedaloties svētku noformējuma radīšanā.

"Izsludinot konkursu, aicinām Rīgas namīpašniekus piedalīties pilsētas svētku noformējumā, izgaismojot savu namu fasādes," uzsver Rīgas domes Kultūras departamenta direktore un gaismas festivāla "Staro Rīga" idejas autore Diāna Čivle. "Gaišas un noformētas fasādes ne vien veidos priecīgu svētku sajūtu Latvijas 90 gadu svinībās, bet arī sniegs māksliniecisku baudījumu un jaunus iespaidus."

Lai pieteiktu namu konkursam, izgaismotā objekta fotogrāfijas jāievieto interneta portālā "draugiem.lv" sadaļā "Staro Rīga" – "Skaistāk izgaismotā nama konkurss", precīzi norādot objekta adresi. Objekta pieteicējs var būt jebkurš – gan īpašnieks, gan iedzīvotājs, kuru piesaistījusi un iepatikusies kāda izgaismota ēka. Jebkurš vienu reizi var nobalsot par sev tīkamākajām izgaismotajām fasādēm.

Ēku fotogrāfijas var iesniegt jau no 1.novembra, taču balsošana par visskaistāk izgaismoto namu notiks no 14. līdz 18.novembrim. Balsojuma uzvarētājus paziņos divas nedēļas pēc svētkiem.

Festivāla piecās dienās būs apskatāmi unikāli gaismas mākslas objekti ielās un parkos, ko papildinās īpaši izgaismotas namu fasādes, laukumi un tilti – kopumā teju 40 pilsētvides objekti, rosinot ieraudzīt pazīstamas vietas jaunā gaismā.

"Staro Rīga" ietvaros ar īpašu gaismojumu, māksliniecisku instalāciju un videomateriālu demonstrējumiem tiks pārvērstas valstiski nozīmīgas ēkas (Latvijas Nacionālais teātris, Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs, Dailes teātris, Zemkopības ministrijas ēka, Brīvības bulvāra aleja), arī arhitektūras pieminekļi un zīmīgas vietas pilsētā (Melngalvju Nams, Rīgas tilti, Operas skvērs, Gaismas pils būvlaukums u.c.), kā arī radīti vairāki gaismas objekti, kuri bagātinās naksnīgo Rīgu un radīs iedzīvotājiem valsts dzimšanas dienai atbilstošo svētku sajūtu.

Gaismas festivāla apmeklētājiem tiks piedāvāti vairāki pastaigu maršruti pa kanālmalu un tai piegulošajiem parkiem, Rātslaukumu, Līvu laukumu, Doma laukumu un Vērmanes dārzu. Festivālu noslēgs Latvijas 90 gadu jubilejai veltīts gaismas priekšnesums Daugavmalā.

Gaismas festivāls "Staro Rīga" notiek pēc Rīgas domes iniciatīvas, iesaistoties daudziem rīdziniekiem – uzņēmumiem un radošām personībām, kas vēlas dot savu artavu kopīgas svētku sajūtas veidošanā. Festivālu organizē Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar producentu kompāniju "Untitled", vadošajiem Latvijas gaismas un video māksliniekiem, pasākumu organizatoriem un mākslinieku grupām.

Jauna un skaista tradīcija ir dzimusi – "Staro Rīga"!


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties