Spice ielūdz uz Argentīnas tango svētkiem

Inga Bite, Prospero sabiedrisko attiecību aģentūra, 16.09.2008., 16:21

20.septembrī, no plkst. 15.00 aicinām visus dejot gribētājus, kā arī dienvidu zemju temperamenta un kultūras cienītājus uz Argentīnas tango svētkiem t/c Spice ātrijā pie informācijas centra 1.stāvā, Lielirbes ielā 29.

spice_tangoPasākumā ar paraugdemonstrējumiem piedalīsies viesmākslinieki - Artjoms Majorovs un Jūlija Osina no Sanktpēterburgas (uzvarētāji Krievijas II Argentīnas tango čempionāta kategorijā „Šovs”, kā arī pasaules čempionāta Argentīnas tango finālisti Buenosairesā 2007.gadā).

Tāpat skatītājus priecēs Latvijas pāra Margita Antonovas un Zigmunda Āboliņa sniegums. Viņi tikko ar jauniem iespaidiem ir atgriezušies no Argentīnas, kur mēneša garumā autentiskā vidē apguva un papildināja prasmes Argentīnas tango dejā.

Tirdzniecības centra Spice direktore Iveta Lāce: „Mēs esam priecīgi, ka šajā drūmajā laika periodā, varam padarīt mūsu pircēju ikdienu krāsaināku un skaistāku, organizējot Argentīnas tango svētkus Spicē. Šīs dejas valdzinošais dienvidu zemes temperaments un kūsājošā svētku atmosfēra palīdzēs kompensēt saules un vasaras gaisīgo emociju trūkumu ikvienam.

Turklāt esam gandarīti par veiksmīgo sadarbību ar augstas raudzes profesionālajiem dejotājiem, ļaujot viņu sniegumu baudīt visiem tirdzniecības centra apmeklētājam.”

Pasākuma vadītājs - aktieris Normunds Bērzs - rūpēsies par apmeklētāju izklaidēšanu un iesaistīšanu dažādās ar deju saistītās aktivitātēs. Svētkos ikvienam interesentam būs iespēja apgūt pirmos soļus Argentīnas tango un iesaistīties milongā (sociālā Argentīnas tango dejā, kuru dejo visi kopā), kā arī iegūt ekskluzīvu iespēju bez maksas oktobrī mācīties pie Argentīnas tango lielmeistara Lukasa Molinas Gazkona. Aktīvākie pasākuma apmeklētāji saņems vērtīgas balvas no t/c Spice.

Visas dienas garumā t/c Spice apmeklētājiem būs iespēja vērot filmas par un ap Argentīnas tango ar oriģināliem pasaules labāko dejotāju priekšnesumiem.

Pasākumu organizē t/c Spice sadarbībā ar Mākslas darbinieku namu.

Par dejotprieku un tango kaisli

Vita Jermoloviča, viesnīcas Konventa sēta direktore:

„Deja - tā ir emociju, laba garastāvokļa un svētku noskaņa cilvēka dzīvē. Jāatzīstas, ka Argentīnas tango neesmu dejojusi, zinu tikai klasiskā tango pamatsoļus. Taču man ļoti patīk Argentīnas tango, jo to dejo dažādās pasaules valstīs - Vācijā, Krievijā, Zviedrijā, Amerikā un tango dzimtenē Argentīnā. Katras valsts kolorīts ir ielikts šajā dejā, to dejojot aizmirstās viss laicīgais un pāris slīd pa deju grīdu, ik pa brīdim pārsteidzot ziņkārīgos skatītājus. Es cienu tos, kas dejo tango, nebaidās un aizrauj citus. Personīgi gribētu, lai nākotnē interese par Argentīnas tango pāraugtu hobijā.

Agris Daņilēvičs, horeogrāfs

„Ar deju cilvēks var pateikt to, ko nevar ar vārdu vai dziesmu. Tā ir īpaša, pat internacionāla valoda, ko sapratīs visur. Tāpēc arī šāds mākslas veids ir nepieciešams - tas pasaka to, ko citi nespēj ar īpašu izpausmi un kustībām.

Deja ir patīkamu emociju un prieka izpausme, kas saistīta ar netveramo laimes sajūtu. Tajā cilvēks var izdejot pavasari, vasaru un visu emociju gammu pat tad, ja ārā aiz loga līst, ir rudens vai ziema.”

Frančeska Kirke, māksliniece

„Deja ir atbrīvotība. Mūsdienu stresa apstākļos to vajag ikvienam cilvēkam - atbrīvotību, iespēju „pārslēgties” no vienas lietas uz otru. Deja ir arī kustība un sapratnes prieks. Apgūstot deju, cilvēks parāda, ka viņš ir gatavs mācīties pat tad, kad studentu gadi jau sen aizgājuši. Tas ir apsveicami, jo, apgūstot kādu deju, ikviens ir atvērts visam jaunajam līdz pat mūža galam.

Argentīnas tango ir sarežģīta deja, to dejojot, nepieciešams ieklausīties partnerī, jājūt viņa kustības, nākamie soļi, īpaši sievietei ir jāpakļaujas partnera kustībām. Tas mūsdienās pat trūkst - spēja un vēlme ieklausīties citos. Cilvēks mūsdienās ir kļuvis tik individuāls, negrib piekāpties citiem, bet tango nevar sanākt solo. Argentīnas tango ir tikai duets. Piekāpjoties viens otram, rodas māksla - Argentīnas tango.”

Viola Abrāmova, profesionāla dejotāja

„Deja ir ieteicama ikvienam - tā dod ne tikai labu stāju, kustību, bet arī iemāca citādu domāšanu. Tā atslābina ne tikai ķermeni, bet arī prātu, ļaujot aizmirst par negācijām ikdienā.

Mani deja ir pārņēmusi savā varā jau vairāk kā divdesmit gadus, tā pati par sevi man ir viena liela kaisle. Šajā emociju gammā esmu iesaistīta jau tik ļoti, ka vairāk pat nav iespējams. Par to esmu tikai priecīga, jo ļauju sev izbaudīt dejas sniegtās iespējas pilnībā.”

1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
summer (summerfree@inbox.lv), 19.09.2008. 08:22:55 (ip:159.148.213.23)
Komentāra reitings: 0

Kāds man pievienosies? Ejam? ;)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties