Jau rīt "Spicē" atklās plakātu konkursa "Klimata pārmaiņas - vispasaules vides problēma" izstādi

Margarita Apine, 04.06.2007., 10:30

Rīt, 5. jūnijā - Pasaules Vides dienā, plkst. 16:00 tirdzniecības centrā "Spice", Lielirbes ielā 29, Rīgā (1. stāva ātrijā pie Informācijas centra) notiks plakātu konkursa "Klimata pārmaiņas - vispasaules vides problēma" veiksmīgāko darbu izstādes atklāšana un uzvarētāju apbalvošana. Izstāde bez ieejas maksas būs apskatāma līdz 25. jūnijam.

Vides ministrijas balvu - 1000 latus - konkursa uzvarētājam pasniegs vides ministrs Raimonds Vējonis. Lielbritānijas vēstniecības balvu, ceļojumu divām personām uz dizaina izstādi „100% Design” Londonā, novatoriskākā darba autoram jauniešu (15-25 gadu) vecuma grupā dāvinās Lielbritānijas vēstnieks Rīgā Ians Bonds. Konkursa organizētāji piešķirs arī trīs veicināšanas balvas (katru 100 latu apmērā). Vēl savas speciālbalvas izlēmuši pasniegt arī vides ministrs Raimonds Vējonis un tirdzniecības centra „Spice” direktore Iveta Lāce.

Konkursam „Klimata pārmaiņas - vispasaules vides problēma” kopumā iesniegti vairāk kā 70 profesionālu mākslinieku, studentu un skolēnu veidoti plakāti.

Darbus vērtēja žūrijas komisija: priekšsēdētāja, mākslas zinātniece Ramona Umblija, LR Vides ministrs Raimonds Vējonis, Lielbritānijas vēstnieks Ians Bonds, mākslinieks Laimonis Šenbergs un tirdzniecības centra „Spice” direktore Iveta Lāce.

Izvērtējot darbus, žūrijas dalībnieki īpašu uzmanību pievērsa plakāta oriģinalitātei, profesionāli mākslinieciskajai vērtībai un sabiedrību uzrunājošam saturam. Savukārt, nosakot labāko augstskolu un mākslas skolu audzēkņu darbu, žūrija papildus vērtēja, vai plakātā klimata pārmaiņas ir atspoguļotas novatoriskā vai pat šokējošā veidā.

Pirmajā konkursa darbu vērtēšanas kārtā tika atlasīti veiksmīgākie plakāti izstādei, bet otrajā posmā žūrija no tiek izvēlējās uzvarētājus. Diskutējot, kuru no plakātiem atzīt par labāko, atklājās, ka uz galveno - Vides ministrijas balvu pretendē seši plakāti. Žūrijas priekšsēdētāja Ramona Umblija norādīja, ka tas ir ļoti labs plakātu konkursa kvalitātes rādītājs, jo ne reti līdzīgos konkursos izdodas atklāt tikai pāris tiešām vērtīgus darbus.

Pēc darbu novērtēšanas un uzvarētāju izvēlēšanās Ramona Umblija atzina: „Iesniegto konkursa darbu māksliniecisko izteiksmes līdzekļu valoda ir ļoti dažāda, un tās profesionālisms - arī. Taču kopsavilkumā plakātu konkurss vērtējams no vairākiem aspektiem: pirmkārt, ir iegūti interesanti, sabiedrību uzrunājoši plakāti par vienu no šodienas aktuālākajām problēmām, kuras priekšā stāv cilvēce. Otrkārt - konkurss ir rosinājis māksliniekus pievērsties sociālajam plakātam - vienam no sarežģītākajiem un atbildīgākajiem vides reklāmas veidiem. Mākslinieku interese un iesniegtie darbi liecina, ka regulāra šādu konkursu rīkošana nākotnē varētu kļūt par pamatu sociālā plakāta renesansei Latvijā.”

Žūrijas izvēlētos darbus tirdzniecības centrā „Spice” būs iespēja novērtēt arī ikvienam plakātu izstādes apmeklētājam, piedaloties skatītāju balsojumā. Darbs - skatītāju simpātija - saņems „Spice” dāvanu karti 50 latu vērtībā.

Atklātā plakātu konkursa „Klimata pārmaiņas - vispasaules vides problēma” mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņu iemesliem un sekām, kā arī aicināt sargāt vidi un samazināt klimata pārmaiņas veicinošas darbības.

Konkursu organizē LR Vides ministrija un Lielbritānijas vēstniecība Rīgā sadarbībā ar valsts SIA "Vides projekti" un mākslas izglītības centru „Trīs krāsas”.

Pasaules Vides dienas atzīmēšanu 5. jūnijā ar mērķi pievērst sabiedrības un politiķu uzmanību vides jautājumiem 1972. gadā aizsāka Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO). Ik gadu Pasaules Vides dienu rīko kāda no ANO dalībvalstīm, taču atzīmē visās valstīs - arī Latvijā.

Šī gada Pasaules Vides dienas tēma ir klimata pārmaiņas, tās nosaukums - „Ledāju kušana - karsts temats?”


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Neteikšu (sle@inbox.lv), 27.12.2007. 10:01:47 (ip:87.226.65.163)
Komentāra reitings: 0

Spices vadiitāja ir loti nepieklaajiiga :(

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday


ienāktreģistrēties