Spēlfilma ""Tobago" maina kursu"

Latvijas Kinematografistu savieniba, 17.01.2007., 06:46

Vēsturiska piedzīvojumu filma par Latvijas tirdzniecības kuģa „Tobago” un viņa komandas gaitām pasaules okeānā 1940. gadā, kad Latvijā iedibināta Padomju vara. Filmas scenārija pamatā patiesi notikumi, kas saistīti ar kuģi „Hercogs Jēkabs”, kurš beigu beigās atgriezās dzimtajā ostā. Spraiga darbība, psiholoģiska spriedze komandas vidū, spilgti aktieru darbi, profesionāls kinematogrāfisks risinājums.

Pasākums veltīts –
filmu mākslinieka, gleznotāja un vēsturisko kuģu modeļu meistara
Viktora Šildknehta 90. gadu jubilejai.

Viktors Šildknehts, pēc tautības vācietis, dzimis 1917. gada 27. janvārī Petrogradā. Rīgā ieradies 1947. gadā ar mērķi izveidot šeit modernu kino kombinēto kadru uzņemšanas bāzi un strādājis Rīgas kinostudijā līdz 1990. gadam. Kā kombinēto uzņēmumu mākslinieks piedalījies 30 mākslas filmu veidošanā – no Mājup ar uzvaru 1947. gadā līdz Maija un Paija 1990.gadā. Bijis 24 filmu mākslinieks inscenētājs. Pazīstamākās un komplicētākās no tām: Cielaviņas armija, Tobago maina kursu, Un rasas lāses rītausmā, Gaidiet „Džonu Graftonu”, Mirāža, Tikšanās uz piena ceļa , Pēdējā reportāža, Mans draugs, nenopietns cilvēks. Viņa darbu raksturo augsts profesionālisms, mākslinieciska izteiksmība, precizitāte, asprātīgs telpiskais risinājums, izmantojot kombinēto kadru maģijas zināšanas.


Viktors Šildknehts - gleznotājs regulāri piedalījies izstādēs un rīkojis personālizstādes. Viena no galvenajām tēmām – jūra – mierīga un dramatiska, bet vienmēr izteiksmīga.


Viktora Šildknehta trešā īpašā māksla ir vēsturisko kuģu un burinieku modeļu būve, izmantojot savas perfektās kuģu vēstures un konstrukcijas zināšanas. Tie atrodami Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Ainažu jūrskolas muzejā, Klaipēdas Jūras muzejā un citās kolekcijās.


Savas 90-gades priekšvakarā mākslinieks ir možs un turpina radoši strādāt. Stalts un vienmēr elegants, mazliet pašironisks, inteliģents un atturīgs - var būt paraugs vairākām paaudzēm kā izcila personība un profesionālis, kuru Jums būs iespēja satikt šajā kinovakarā.

Latvijas Kinematogrāfistu savienības projekts Latviešu filmu programma kinoteātrī "Rīga", ceturtdien,18. janvārī, plkst. 19.00, kinoteātra "Rīga" Jaunajā zālē.

Scenāristi: M. Bleimanis, G. Cīrulis, A. Imermanis
Režisors: Aleksandrs Leimanis
Operators: Māris Rudzītis
Mākslinieks: Viktors Šildknehts
Komponists: Ģederts Ramans
Lomās: Gunārs Cilinskis, Kārlis Sebris, Eva Kivi, Jānis Grantiņš, Valdemārs Zandbergs, Luijs Šmits, Uldis Pūcītis, Leons Krivāns, I. Skurbe un citi.
Biļetes cena 1 Ls


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Alisa, 03.02.2007. 14:54:45 (ip:81.198.185.36)
Komentāra reitings: 0

:-)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties