Eiropas Savienības mājā būs pasākums "Spānija dažādos ritmos"

Liene Jakovleva, 30.03.2010., 18:51

Otrdien, 6. aprīlī, plkst. 18.00 Eiropas Savienības mājā ciklā "Eiropas gadalaiki: pavasaris" notiks pasākums "Spānija dažādos ritmos", kurā piedalīsies dzejnieks un spāņu mūsdienu literatūras atdzejotājs, publicists Edvīns Raups, ģitārists un gids Ivars Hermanis, Dailes teātra aktrise Marīna Janaus un horeogrāfe Olga Žitluhina.

Kopš janvāra Eiropas Savienības māja ir kļuvusi par Eiropas kultūras un mākslas iepazīšanas vietu. Mākslas tikšanās "Eiropas gadalaiki: pavasaris, vasara, rudens un ziema" vienojošais elements ir dialogs starp tautām un kultūrām divdesmit septiņās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Tā kā Spānija šobrīd ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts, 6. aprīlī Eiropas Savienības mājas sarunu istabā Aspazijas bulvārī 28 interesenti aicināti uz pasākumu "Spānija dažādos ritmos". Mūsdienu literatūrā un laikmetīgo deju flamenko ģitāras skaņās Spānija atklāsies visā tās daudzveidībā.

Pasākumā piedalīsies dzejnieks un spāņu mūsdienu literatūras atdzejotājs, publicists Edvīns Raups, ģitārists un pieredzes bagāts gids Ivars Hermanis, Dailes teātra aktrise Marīna Janaus un horeogrāfe Olga Žitluhina.

Pasākuma rīkotāji rosina iepazīt Spāniju dažādos ritmos, Frederiko Garsijas Lorkas dzejā, Edvīna Raupa tulkoto Andalūzijas čigānu dziesmu soleāres noskaņās, spāņu dzejnieka Gustavo Adolfo Bekera atziņās. Elizabete Nīmane, Latvijas Kultūras akadēmijas Spānijas kultūras sakaru programmas studente, ieskicē vakara sarunu tematus: "Spānijas ikdiena - mūsu ilūzijas, mīti vai realitāte, kurā dzīvo paši cilvēki. Bagātā kultūras mantojuma cīņa par izdzīvošanu mūsdienu pasaulē un cilvēkā. Spānijas aktuālās problēmas un to salīdzinājums ar Latviju - kopīgais un atšķirīgais pašreizējās situācijas ietvaros. Ikdienas dzīves ritma un vides ietekme uz cilvēku raksturiem, domāšanu un attīstību. Iemesli mīlēt Spāniju un tuvāk iepazīties ar šo krāšņo pasauli."

Pasākumi Eiropas Savienības mājā interesentiem pieejami bez maksas.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties