Solvitas Pušpures Fotogrāfiju personālizstāde "Skatiens"

Solvita Pušpure, 27.04.2007., 05:56

Šī gada 4.maijā Balvos, Balvu kultūras namā plkst. 14:00 tiks atklāta fotogrāfes Solvitas Pušpures personālizstāde "Skatiens". Izstādes darbi būs apskatāmi līdz 31. maijam.

Skatiens apbur, skatiens biedē, skatiens ciena, skatiens dramatizē, skatiens elpo, skatiens flirtē, skatiens grib, skatiens Harmonizē, skatiens intriģē, skatiens joko, skatiens klusē, skatiens liesmo, skatiens mīl, skatiens nīst, skatiens oponē, skatiens pārliecina, skatiens sāpina, skatiens tuvina, skatiens uzrunā, skatiens valda, skatiens zaudē...
skatienu tik daudz – atnāc un atpazīsti savējo!

Izstāde veidota balstoties uz to faktu kā „Skatiens nemelo”. Autore mēģina noķert īsto, patieso un runājošo skatienu, kurš uzrunā, kurš liecina un kurš ir īsts. Patiesīguma meklējumos tika izmantoti gan bērni, gan pieaugušie, gan jau sen neesošie, bet skulptūrās iemiesotie. Kur slēpjas skatiena neviennozīmīgā ietekme uz cilvēku, kurš lūkojas pretī? Kā atpazīt īsto? Kā saprast, ka nemelo? Solvita gaida īsto mirkli, kad eksplodē viss Aristoteļa katarsē, kad gribas kliegt un priecāties, sajūta IR. 3 sekundes un modelis var doties mājās.

Izstāde ir stāsts par tiem, kas neslēpjas, kas domā, kas zūdot nepazūd, kas dzīvo un izdzīvo. Skatiens šoreiz bija galvenais informācijas nesējs, tāpēc, lūdzam pievērst uzmanību tieši tam, mēģinot saprast nerunājot.

Sākumā bija skatiens, tikai pēc tam iepazīšanās. Vārdi nereti visu sabojā. Vārdi nereti pārprot un nesaprot. Varbūt tajos mirkļos labāk atgriezties pie tā, kas mums lika teikt pirmo vārdu.

Ar fotogrāfiju palīdzību autore mēģina apstādināt uz mirkli tos, kuri skrien un ir aizmirsušies.

„Paldies, modeļiem, kuri runāja ar mani bez vārdiem. Es ticu viņiem.” – teic fotogrāfiju autore.

Izstādi atbalsta: Foto Klubs RĪGA, Balvu kultūras nams, Jauniešu atbalsta biedrība „Solis pretim”, Jauniešu klubs „Par&Pret”, Futbola klubs „Ādaži”.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena

interesting news

betenMob


ienāktreģistrēties