„Skatienu krustpunkti. Latgales priekšpilsēta”

Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekcija, 15.11.2007., 07:30

Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekcija Latvijas Republikas proklamēšanas 89.gadadienas priekšvakarā š.g. 15.novembrī aicina rīdziniekus: 16.30 uz izstādes atklāšanu un 18.15 uz svētku koncertu izpilddirekcijā, Daugavpils ielā 31.

Izstādē piedalās fotogrāfi: Agnese Zeltiņa, Elīna Banga, Ieva Graudule, Marija Sribna, Juris Kalniņš, Vilnis Auziņš, Gvido Kajons, Andris Kozlovskis, Imārs Znotiņš, Gatis Vanags, Raimo Lielbriedis, Harijs Liepiņš, Anrijs Požarskis.

Svētku koncertā piedalās jauniešu koris „Balsis”, diriģents Ints Teterovskis un Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska.

2007.g. fotoakcija turpina Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijas kultūras projektu līniju „Maskavas forštate - gadsimtu krustcelēs”. Šodien Rīgas un Latvijas iedzīvotāju priekšstatos Latgales priekšpilsētas tēls joprojām ir saistīts ar kultūrvēsturisko „Maskavas forštates” jēdzienu. Kaut arī teritorijas un pilsētas infrastruktūras mēroga aspektā šis ir viens no lielākajiem un daudzveidīgākajiem Rīgas reģioniem, tas ir saglabājis pilsētas ekonomisko „vārtu” nozīmi ar no tā izrietošajām multikulturālisma izpausmēm.

Fotoprojekta misija ir atklāt šī pilsētas rajona savdabību, saglabāt tā kultūrvēsturisko tēlu un dot jaunas iespējas fotogrāfu radošajām izpausmēm. Foto akcijas organizatoru mērķis aicina fotogrāfus saskatīt Latgales priekšpilsētas vizuālo tēlu, pievērst uzmanību cilvēkiem, kultūrvēsturiskajām vērtībām un tam noskaņu kopumam, kurš veidojas no gaismas, skaņu un smaržu kopuma.

Projekta uzdevumiem atbilstošie attēli žanra un tēmas aspektā tiek ierobežoti ar realitātes atspoguļojuma - dokumenta nosacījumiem. Tie pieļauj fiksēt realitātes - cilvēku radītās vides un notikumu paštēlu, kā arī tādu kompozīciju izvēli, kuras pauž autora attieksmi vai estētisko uzskatu sistēmu.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Cool, I've been looking for this one for a long time

StevenLig

Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena


ienāktreģistrēties