Lietuviešu mākslinieka Rimanta Dihaviča foto izstāde „Sievietes skaistums”

Anita Lāce, 12.06.2008., 11:27

Valmierā, mākslas „Galerijā Laipa” līdz 19.jūnijam būs apskatāma lietuviešu mākslinieka Rimanta Dihaviča foto izstāde „Sievietes skaistums”.

Rimantas Dichavičius ( Rimants Dihavičs) ir mākslinieks, fotogrāfs un publicists. Mākslinieks dzimis 1937.gadā un 1961. gadā beidzis Viļņas Mākslas institūtu. Ir strādājis redakcijās un izdevniecībās kā pasniedzējs. Mākslinieks ir ilustrējis vairāk nekā 200 izdevumu. Sarīkojis personālizstādes Parīzē, Čikāgā, Los Andželosā, Prāgā, Maskavā, Sankt-Pēterburgā, Vladivostokā, Kijevā, Minskā un citur. 1987. gadā iznāca viņa autoralbums „Ziedi starp ziediem” - poētiskā himna jaunībai, tās skaistumam un sapņiem. Albums bija atkārtoti izdots četras reizes un kļuva slavens visā pasaulē.

R. Dihavičs aktīvi piedalās izdevniecībā. Septiņus gadus iznāk kalendārs „Ar talantu un sirdi”, kurā vizuālā veidā tiek atspoguļota Lietuvas mākslinieku pasaule. R. Dihavičs sagatavoja un izdeva monogrāfijas par izcilu Lietuvas mākslinieku Antana Kmieļauska un Šarūna Saukas radošo darbību. Viņš arī izdod starptautisko žurnālu „ Baltic art”, kur iepazīstina ar visu Baltijas valstu mūsdienu vizuālo mākslu.

Rimanta Dihaviča darbi atrodas Viļņas, Kauņas, Šauļu, Parīzes, Lozanas, Oksforda, Jeruzāles muzejos un galerijās.

Izstādi organizē Lietuvas vēstniecība Latvijā, atbalsta Valmieras lietuviešu biedrība un apsardzes firma „ Respekts”.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties