Sestdiena - Latviešu kino diena Kinomuzejā

Rīgas Kinomuzejs, 30.05.2007., 09:57

Rīgas Kinomuzejs sestdienās piedāvā skatīties latviešu filmas! No rītiem – animācijas filmu seansi bērniem un viņu vecākiem, pēc tam – dokumentālo filmu seansi dažādām skatītāju grupām un plkst. 16:00 – Rolanda Kalniņa filmu izlase!

kinomuzeja CVI
Jau no plkst. 12:00 tiks demonstrētas filmas bērniem (multfilmu programma afišā), bet pēcpusdienā no 14:00 dokumentālā filma "Jaunie laiki Šķērsielā" un 16:00 spēlfilma "Četri balti krekli".

Jaunie laiki Šķērsielā, Ivars Seleckis. 1999. g, 85 min
Pirmās filmas – “Šķērsiela” darbība risinājās Rīgas nomales ieliņā 1988.gadā, laikā, kad Latvijā sākās cīņa par nacionālo neatkarību. Ir pagājuši desmit gadi. Filmas autori atkal atgriezušies mazajā Rīgas nomales ieliņā. Šķērsiela ir kā Latvijas plauksta, kur jebkura zīlniece var saskatīt likteņlīnijas. Šķērsielai cauri izgājuši mērnieki. Zemi kaut kā sadalīja un pārdalīja, bet iemērīt kādam lielāku gabalu dvēseles miera mērnieki, protams, nespēj. Mainījušies ne tikai kaimiņu īpašumi un rocība, citādi ievirzījušās attiecības pat ģimeņu ietvaros.

Četri balti krekli, Rolands Kalniņš. 1967. g., 78 min.
Filma stāsta par jauna dziesmu autora Cēzara Kalniņa un cenzējošās sistēmas saduri. Šodienas acīm skatoties, gana anekdotiskajā, pat absurdajā, tolaik dramatiskajā, stāstā par to, kā pusmūža kultūras darbiniecei Anitai Sondorei šķiet piedauzīgas un amorālas vairākas Cēzara Kalniņa dziesmas un viņas iedarbinātajā sabiedriskā nosodījuma un atbildīgo orgānu represiju „mehānisma” graujošajā spēlē atspoguļojas dzēlīga filmas autoru ironija, kas precīzi ilustrē tā laika kultūras dzīves ideoloģisko uzraudzību.
1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
m2acis, 30.05.2007. 10:43:15
Komentāra reitings: 0

Četri balti krekli ir laba filma ;)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday


ienāktreģistrēties