Sergeja Kruka lekcija par padomju kultūrpolitiku

Elīna Hermansone, 12.02.2009., 13:56

Laikmetīgās mākslas centrs aicina otrdien, 17.februārī, plkst. 19.00, apmeklēt Sergeja Kruka lekciju "Kultūras funkcijas izpratne padomju kultūrpolitikā".

Pēc lekcijas notiks paneļdiskusija, kurā piedalīsies LU profesors Juris Rozenvalds, kultūras menedžere Baiba Tjarve un mākslas kritiķis Vilnis Vējš.

Lekcija balstīsies Sergeja Kruka nesen izdotajā pētījumā ""Par mūziku skaistu un melodisku!" Padomju kultūras politika. 1932 -1964."

"Padomju kultūras politika ir daudz sarežģītāks fenomens nekā vienkārši mākslas valodas izmantošana politiskās indoktrinācijas mērķiem. Romantiskajā tradīcijā māksliniekam ir piedēvētas mesijas spējas. Padomju varai bija jāizmanto šis spēks pragmatiskajos sociālās komunikācijas nolūkos - audzināt indivīdus kopdzīvei industriālajā pilsētā, un mazināt mākslinieku potences radīt izaicinošos diskursus", padomju kultūrpolitiku īsi komentē S. Kruks. "Valsts budžets atbrīvoja mākslu no brīvā tirgus svārstīgas konjunktūras, ierobežoja "zemās" masu gaumes artefaktu izplatīšanos, kā arī radīja māksliniekiem sociālo garantiju sistēmu. Uzskatot, ka māksla ticami atspoguļo realitāti un attīsta cilvēkos cēlos ideālus, tika ierobežots atveidojamu tematu klāsts un zīmju sistēmu loģikas formālie izmeklējumi. Padomju zinātne un ideoloģija skatīja mākslu komunikācijas semiotikas ietvaros, ignorējot apzīmēšanas semiotiku."

S. Kruks ir Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors, lasa lekcijas semiotikā un diskursa analīzē. Doktora grādu ieguvis Sorbonā ar disertāciju par Latvijas politisko kultūru un komunikāciju. Pētniecības intereses ir komunikācijas un mediju kultūra Latvijā un tās vēsturiskais fons.

Lekcija "Kultūras funkcijas izpratne padomju kultūrpolitikā" notiek Laikmetīgās mākslas centra Izglītības programmas ietvaros. LMC Izglītības programma ir humanitāro un sociālo zinātņu profesionāļu lekciju cikls ar mērķi aplūkot laikmetīgās mākslu mijiedarbē ar citām kultūras nozarēm un sociālpolitiskajiem procesiem. Pasākums notiek reizi mēnesī un ietver lekciju un paneļdiskusiju.

Lekcija notiek Laikmetīgās mākslas centrā Alberta ielā 13, 7.stāvā.

Lūgums pieteikt savu dalību Andai Kļaviņai: 26880458 vai aklavina@yahoo.co.uk


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties