Svētdienas sarunu muzejā ar fotomākslinieci Intu Ruku

Nataļja Sujunšalijeva, 13.01.2009., 07:17

25.janvārī, plkst. 15:00 aicinām visus interesentus uz Svētdienas sarunu muzejā ar pazīstamo fotomākslinieci Intu Ruku viņas personālizstādē Amālijas iela 5a Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē.

Vada Sarunu izstādesInta Ruka. Logi. III. No cikla Amālijas iela 5a. Rīga, 2006. kuratore, mākslas zinātniece Irēna Bužinska.

No 2009.gada 9.janvāra līdz 8.februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē māksliniece Inta Ruka apmeklētājiem piedāvā apskatīt savu jaunāko fotogrāfiju sēriju Amālijas iela 5a. Tajā iemūžināti Pārdaugavā esošās Amālijas ielas nama Nr. 5a turpat simts iedzīvotāji. Cikls, no kura vairāk nekā 120 darbi atlasīti šai personālizstādei, tapis piecās vasarās - laikā no 2004. līdz 2008.gadam un kā parasti autorei fotografējot vienīgi dabiskā dienas gaismā ar statisko kameru uz melnbaltajām filmām.

Inta Ruka arī jaunākajā fotoportretu kolekcijā ir palikusi uzticīga savai radošās darbības metodei - viņu vienmēr ir saistījusi personība un katra atsevišķa cilvēka neatkārtojamais un daudzējādā ziņā neparastais dzīves gājums. Šajā plašajā un daudzveidīgajā fotogrāfiju izlasē ir cilvēku tuvplāni - izteikti klasiski portreti. Ir laikabiedru portretējumi interjerā - dzīvoklī, virtuvē, nama garajā gaitenī, uz kāpnēm un mājas pagalmā. Darbos panākta liela dokumentālas precizitātes un koncentrācijas pakāpe - tie varētu tikt uztverti arī kā vēl vienas, ļoti konkrētas vietas raksturīgas sociālas vides un sadzīves kultūras antropoloģisks pētījums.

LNMM izglītības programma Svētdienas saruna muzejā piedāvā skatītājiem iespēju iepazīties ar fotomākslinieci Intu Ruku un viņas daiļradi tuvplānā. Darbu autore plašāk pastāstīs par sevi, saviem radošajiem projektiem un komentēs ekspozīcijā redzamo jaunāko fotogrāfiju sēriju.

Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Aicināti visi! Mēs Jūs gaidām!

Plašāk par izstādi lasiet LNMM mājas lapā: www.lnmm.lv/lv/lnmm/izstades/baltazale.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties