Šarūna Saukas izstāde Ārzemju mākslas muzejā

Liena Galēja, ĀMM reklāmas speciāliste, 25.10.2007., 15:15

Šarūns Sauka (1958) ir viens no savdabīgākajiem Lietuvas mūsdienu māksliniekiem. Viņa daiļradei raksturīgas šausminošas un neķītras vīzijas, kurās iesaistās dažādas vēsturiskas personas, politiķi un kultūras jomas pārstāvji, baudkāras skaistules un bieži arī pats gleznotājs.

Šarūna Saukas glezniecībaSaukas gleznās atbaidoši objekti - atvērtas cilvēka iekšas, izvemts kuņģa saturs, pūstošas organiskās vielas – iluzori atgādina greznus un pievilcīgus materiālus: mirdzošus dārgakmeņus, juvelierizstrādājumus, marmoru, zīdu un samtu. Šādā traktējumā Saukas gleznotās ainas gūst metafizisku vispārinājumu, vienlaicīgi rosinot skatītājā gan baudu, gan riebumu un aicinot pārskatīt vērtību kritērijus. Šarūna Saukas veidotā stilu un ideju sistēma, kas raksturota gan kā maģiskais reālisms, gan riebuma estētika, ironiskā glezniecība vai sarecējis skaistums, ir viena no postmodernisma aizsācējām lietuviešu mākslā. 1989. gadā par diptihu „Grīnvaldes kauja“ Šarūns Sauka tika apbalvots ar Lietuvas Nacionālo prēmiju.

Šarūna Saukas glezniecībaIzstādē tiek eksponēta plaša Šarūna Saukas gleznu dažādība – klusās dabas, ilustrācijas, gleznas-halucinācijas, orģiju vai spīdzināšanas ainas, Krusta ceļa gleznu cikls, Saukas radošo un idejisko māksliniecisko sistēmu apkopojums - glezna „Elle“, kā arī diptihs „Grīnvaldes kauja“; skulptūras un grāmatu ilustrācijas. Darbus eksponēšanai laipni nodeva pats mākslinieks Šarūns Sauka un viņa daiļrades cienītājs - slavenais Lietuvas kolekcionārs, Lietuvas kolekcionāru asociācijas prezidents Edmunds Armoška, kā arī Lietuvas mākslas muzejs. Izsakām vissirsnīgāko pateicību pastāvīgajam Lietuvas mākslas izstāžu Latvijā un Latvijas mākslas izstāžu Lietuvā sponsoram firmas SIA „Joker Ltd“ ģenerāldirektoram un Lietuvas uzņēmēju Latvijā asociācijas prezidentam Romam Gailevičam, kā arī Lietuvas Republikas kultūras un sporta atbalsta fondam un Lietuvas Republikas vēstniecībai Latvijas Republikā, kuras sniedza palīdzību un atbalstu sagatavojot izstādi. Izstāde nebūtu nebūtu tapusi par realitāti bez personīgas V.E. Vēstnieka Antana Vinkus aizgādniecības.

Izstādes atklāšana – 30.oktobrī pl. 17.00

30.oktobris - 12.decembris, Ārzemju mākslas muzejā.

2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
YG, 31.10.2007. 13:25:03 (ip:195.244.143.90)
Komentāra reitings: 0

Fotoreportāža no izsatādes atklāšanas:
http://easyget.lv/kultura/read/3560/

kakucis (eeeee), 02.11.2007. 16:58:40 (ip:81.198.20.244)
Komentāra reitings: 0

jjhjhjfjrjrjy

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday


ienāktreģistrēties