Rīgas Salsas Festivāls 2008

Dace Zamozdika, Rīgas Salsas Festivāla organizatore, 06.08.2008., 12:24

No š.g. 29. līdz 31. augustam Rīgā jau ceturto gadu pēc kārtas norisināsies Starptautiskais Rīgas Salsas festivāls (Riga Salsa Festival 2008), kura laikā latīņu mūzika un dejas solis pulcēs salsas dejotājus un citus interesentus gan no visas Latvijas, gan Eiropas valstīm un ASV.

SalsaSalsa ir viens no dinamiskākajiem un kaislīgākajiem deju mūzikas fenomeniem 20. gadsimtā. Salsa piedāvā vairākus miksētus Latīņamerikas mūzikas žanrus, taču primārā ir Kubas deju mūzika.

Rīgas Salsas Festivāla vakara pasākumi ar unikāliem priekšnesumiem un citām atrakcijām norisināsies telpās ar vēsturisku auru un ideāliem apstākļiem dejošanai – piektdien, 29.augustā Mazajā Ģildē un sestdien, 30.augustā Latviešu biedrības nama Lielajā zālē, savukārt festivāla noslēdzošais vakars 31.augustā tiks pavadīts klubā Kaļķu vārti. Mūziku vakara pasākumos atskaņos pasākuma vadošais Dj Mauri no Amsterdamas, kā arī Dj Lubi un Dj Shaan no Lielbritānijas un Dj Andres no Hārlemas.

Rīgas Salsas Festivāls ir vienīgais salsas pasākums Rīgā, kuru apmeklē visu Latvijas salsas dejas skolu pārstāvji. Festivāla organizatoriem – Latvijas Salsas Asociācijai, kura ir dibināta jau 2005.gadā un kopš tā brīža ir uzsākusi aktīvu salsas attīstību Latvijā, kā arī sadarbības veicināšanu ar ārvalstu salsas deju skolām un festivāliem, - ir izveidojusies cieša sadarbība ne tikai ar Latvijas salsas skolām, bet arī ar Lietuvas un Igaunijas lielākajām salsas skolām Salsa Sisters un Casa de Baila, kuru pasniedzēji un audzēkņi ik gadu gaida Rīgas Salsas Festivālu tā augstās kvalitātes, izcilo pasniedzēju, interesanto nodarbību un aizraujošo vakara pasākumu dēļ.

Šogad festivāls tiek organizēts sadarbībā ar Albertu Torresu (Albert Torres) no ASV, kurš ir nozīmīgākā figūra pasaules salsas dzīvē gan starp dejotājiem, gan mūziķiem. Alberts Torres ir sadarbojies ar tādām zvaigznēm kā Dženiferu Lopesu (Jenifer Lopez), Marku Antoniju (Marc Anthony) u.c., kā arī piedalījies tādu filmu kā Dance with me, El Cantante u.c. uzņemšanā.

Rīgas Salsas Festivāla 2008 pasniedzēju sarakstu sastāda tikai pasaulē atzīti un ļoti pieprasīti mākslinieki, kā arī Rīgas lielāko salsas skolu pasniedzēji. Īpašu ievērību ir izpelnījušies Wim “el guapo” un viņa partnere Barbara no Beļģijas, kuri šogad ir uzstādījuši Ginesa rekordu dejas sfērā, sasniedzot 182 dāmas apgriezienus uz vietas 90 sekundēs. Tāpat ir jāpiemin Salsa Dance Squad deju grupa no Nīderlandes, kuru priekšnesumu augstā izpildes kvalitāte ir nodrošinājusi viņiem līdzdalību ASV jaunākajā mūziklā par salsas vēsturi un attīstību.

Rīgas Salsa Festivāls 2008 vienlaicīgi notiek 5 zālēs, lai nodrošinātu atbilstošu nodarbību līmeni dažādiem līmeņiem, un ir izstrādāta īpaša programma tiem, kas tikai vēlas iepazīties ar salsu un uzsākt pirmos soļus tās apgūšanā. Iesācējiem tiek piedāvātas 4 nodarbības 2 dienu laikā gan pie vietējiem pasniedzējiem, pie kuriem pēc tam varēs turpināt deju soļu apgūšanu, gan pie ārzemju pasniedzējiem, kuri sniedz to īpašo salsas “garšu”, kas padara šo deju īpaši aizraujošu.

Biļetes uz pasākumiem ir iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs, savukārt sīkāku informāciju par pasākuma norisi ir iespējams uzzināt festivāla mājas lapā www.RigaSalsaFestival.com.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties