Sākas Zaļās kultūras nedēļa „Sēžam zaļi!”

Elīna Timermane, 02.06.2008., 12:03

Rīkojot Zaļās kultūras nedēļu, akcijas „Sēžam zaļi!” organizatori aicina rīdziniekus atpūsties zālienā kulturāli.

No šodienas, 2.jūnija līdz 6.jūnijam akcijas „Sēžam zaļi!” organizatori Amigo un Rīgas skolēnu dome rīko Zaļās kultūras nedēļu, kuras ietvaros aicina Rīgas iedzīvotājus un viesus uz kulturālu atpūtu zālienā.

Akcijas „Sēžam zaļi!” organizatori iepriekš vienojās ar Rīgas Domes priekšsēdētāju Jāni Birku, ka, sākot ar 2.jūniju, eksperimentālā kārtā vienu mēnesi būs atļauts uzturēties zālienā Rīgas centrā starp Brīvības pieminekli un Kr. Barona ielu, pretī Latvijas Universitātes galvenajai ēkai Raiņa bulvārī.

Eksperimentālā mēneša sākumā - no 2. līdz 6. jūnijam - Amigo un Rīgas skolēnu dome rīko Zaļās kultūras nedēļu, kuras laikā katru darba dienu no plkst. 15:00 - 19:00 jauniešu kārtības patruļas veiks novērojumus par cilvēku uzvedību, atpūšoties zālienā, kā arī aptaujās iedzīvotājus, noskaidrojot populārākās un interesantākās iespējas atpūtai zālienā.

Lai radītu cilvēkiem priekšstatu par to, ka atpūta zālienā var būt ne tikai patīkama, bet arī kulturāla, katra Zaļās kultūras nedēļas diena ir veltīta kādai atraktīvai nodarbei, kas piemērota atpūtai zālienā:

* 2.jūnijs, Galda spēļu diena - iespēja draugu bariņā uzspēlēt Cirku, Riču-raču vai spēli Latvija;
* 3.jūnijs, Diena rokdarbiem brīvā dabā - pērļošana vai adīšana svaigā gaisā, zālienā var būt daudz patīkamāka, nekā mājās pie televizora;
* 4.jūnijs, Intelektuālās izklaides diena - asināsim prātu, minot krustvārdu mīklas, spēlējot šahu un dambreti;
* 5.jūnijs, Vingrojumu un meditācijas diena - iespēja iepazīties ar jogas pamatprincipiem un pastiepties pretī saulei gan fiziski, gan garīgi;
* 6.jūnijs, Jauniešu diena - diena, kad jaunieši demonstrēs nedēļas laikā apkopotās interesantākās idejas par atpūtas iespējām zālītē.

Zaļās kultūras nedēļas laikā veiktos novērojumus Amigo un Rīgas skolēnu dome apkopos ziņojumā, kas, nedēļai noslēdzoties, tiks pasniegts Rīgas domes priekšsēdētājam Jānim Birkam.

Madara Šmite, „Sēžam zaļi!” organizatoru, Rīgas skolēnu domes prezidente:

„Zaļās kultūras nedēļas aktivitātes un veiktie novērojumi būs pierādījums tam, ka mēs protam ne tikai pieprasīt, bet, lai sasniegtu mērķi, esam gatavi arī rīkoties. Ceram, ka iedzīvotāji būs atsaucīgi, cienīs dārznieku un sētnieku darbu, un pēc Zaļās kultūras nedēļas mēs varēsim pierādīt, ka Rīgas iedzīvotāju un viesu kultūra ir pietiekami augsta, lai sēdētu zālienā arī pilsētas centrā.”

Egils Trumpe, „Sēžam zaļi!” organizatoru Amigo pārstāvis, SIA ZetCOM valdes priekšsēdētājs:

„Lai mainītu sabiedrības uzvedību, tā ir jāizglīto, nevis jāizvairās no situācijas, ieviešot aizliegumus. Tādēļ mēs akcijas „Sēžam zaļi!” ietvaros rīkojam Zaļās kultūras nedēļu, kuras laikā izglītosim un informēsim sabiedrību par kulturālu uzvedību, atpūšoties zālienā. Mūsu mērķis, protams, ir pilnīga aizlieguma atcelšana, taču esam patiesi gandarīti, ka pilsētas amatpersonas ir mūs uzklausījušas, un veselu mēnesi Rīgas iedzīvotājiem un viesiem kaut eksperimentālā kārtā, tomēr būs iespēja atpūsties zālienā pilsētas centrā.

Aicinām rīdziniekus atpūsties ne tikai zaļi, bet arī kulturāli, tā pierādot ka rīdzinieki ir pelnījuši pilnīgu aizlieguma atcelšanu!”

Zaļās kultūras nedēļu atbalsta: Martas Žagatas rotu darbnīca „Žagatas bode”, Rīgas šaha federācija, Latvijas starptautiskā dambretes federācija, SIA „Anvol”, žurnāls „Mezgls”, TAKA SPA.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties