RTU studenti aktīvi taupīs resursus.

Anete Freimane, RTU Studentu parlamenta sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, 27.03.2009., 07:49

Sestdien, 28.martā, RTU studenti aizsāks akciju Taupības mēnesis, kuras laikā studenti izstrādās priekšlikumus RTU dienesta viesnīcu Ķīpsalā, Āzenes ielā 22 un 22a, energoefektivitātes uzlabošanai un siltumenerģijas taupīšanai. Šī akcija sāksies ar RTU studentu pievienošanos Zemes stundas aktivitātēm, kuras laikā studenti izslēgs apgaismojumu un Ķīpsalā vēros zvaigznes.

Taupības mēnesis norisināsies no 28.marta līdz 30.aprīlim. Visu šo laiku kopmītņu iedzīvotājiem tiks sniegti padomi, kā ikdienā efektīvāk izmantot elektroenerģiju un ūdeni. Sākot ar 1.aprīli, dienesta viesnīcu siltumenerģijas patēriņš tiks samazināts par 25 procentiem, kā arī īpaša uzmanība tiks pievērsta gaismas izslēgšanai naktīs koplietošanas telpās. Balstoties uz iepriekšējo mēnešu un Taupības mēneša patērētās enerģijas datu salīdzinājumu un ēkas termoaudita rezultātiem, studenti izstrādās priekšlikumus, kā arī turpmāk uzlabot kopmītņu ēku energoefektivitāti.

Taupības mēneša ietvaros RTU dienesta viesnīcās tiks izvietotas bīstamo atkritumu urnas izlietotajām baterijām, kā arī studenti vāks makulatūru, kura tiks nogādāta otrreizējai pārstrādei
.
27.aprīlī RTU studenti sadarbībā ar Ķīpsalā esošajiem uzņēmumiem vienosies Ķīpsalas teritorijas sakopšanas talkā. Tās laikā tiks veikts vides piesārņošanas problēmu izvērtējums, kā arī izstrādāts pasākumu plāns to novēršanai.

Projekta ietvaros norisināsies fotokonkurss "Student! Kur ir energoefektivitāte?," bet 30.aprīlī Taupības mēnesis noslēgsies Ķīpsalā, kur notiks dažādas sporta aktivitātes, brīvdabas kinoteātris un zaļumballe.

Taupības mēnesi organizē RTU Studentu parlaments sadarbībā ar RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtu.
 


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
propangaze, 27.03.2009. 12:02:39
Komentāra reitings: 0

Tā akcija notiek tikai tāpēc, ka neviens negrib, lai lidz vasarai paceļ īres maksu no 35Ls uz 50Ls.

p.s. šīs kopmītnes gadā noēd 1300MWh!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties