RTU notiks Inženieru sacensības

Egita Kancāne, 24.02.2009., 14:10

Rīga, 2009. gada 24. februāris – sestdien, 28. februārī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā plkst. 9.30 tiks dots starts 150 erudītākajiem tehnisko specialitāšu studentiem, kas piedalīsies BEST-Rīga organizētajās Inženieru sacensībās.

Uzvarētāju apbalvošana paredzēta no plkst. 17.00 līdz plkst. 18.

Gan RTU studentu komandas, gan vieskomandas, kas RTU būs ieradušās no Tallinas un Kauņas, sacentīsies divās kategorijās: konstruēšanas kategorijā un problēmsituācijas analīzes (case study) kategorijā. Sacensības abās kategorijās norisināsies paralēli viena otrai.

Konstruēšanas kategorijā komandas risinās tehnisku problēmu, no organizatoru sniegtajiem materiāliem konstruējot ierīci noteikta tehniska uzdevuma veikšanai. Komandām būs jāplāno arī efektīva resursu izmantošana un jāorganizē komandas darbs noteiktā laika posmā. Konstruēšanas kategorijas nobeigumā studenti prezentēs uzkonstruētās ierīces, to funkcionalitāti, dizainu un materiālu patēriņu to izveidē.

Savukārt problēmsituācijas analīzes kategorijā studenti pētīs un risinās reālu problēmu, ar kuru uzņēmumi vai institūcijas sastopas ikdienā – piemēram, tirdzniecības uzņēmuma noliktavas lietderīga izmantošana vai universitātes iespējas inženiertehniskajām zinātnēm piesaistīt studentus u.tml. Katra studentu komanda prezentēs problēmas risinājumu, tā oriģinalitāti un iespējas šo risinājumu lietot ne vien sacensībās, bet arī reālajā dzīvē.

Abu kategoriju sacensību dalībnieku darbus vērtēs žūrija, kurā darbosies RTU mācībspēki un uzņēmumu pārstāvji.

RTU Inženieru sacensību uzvarētāji piedalīsies Baltijas Inženieru sacensībās.

Uz RTU Inženieru sacensībām ir iespēja pieteikties ir arī mācībspēku komandām no visas Latvijas augstākās izglītības mācību iestādēm, sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi aleksandra.voronova@best.rtu.lv.

"Inženieru sacensības ir izaicinājums radošajiem, atjautīgajiem un mērķtiecīgajiem jaunajiem inženieriem un viņu mācībspēkiem. Inženieru sacensības studentiem sniedz lielisku iespēju pierādīt sevi un komunicēt ar studiju biedriem, kā arī parādīt sevi žūrijai, kurā darbojas vairāku lielu Latvijas uzņēmumu pārstāvji," atzīst Inženieru sacensību projekta koordinatore Līga Jansone.

RTU Inženieru sacensības ir BEST-Rīga projekts, kurš veltīts eksakto zinātņu studentu zināšanu un prasmju nostiprināšanai un izmantošanai praksē. Inženieru sacensības šogad RTU notiek jau sesto reizi un ik gadu ir guvušas atzinīgu studentu vērtējumu.

BEST (Board of European Students of Technology) ir nepolitiska bezpeļņas Eiropas Tehnisko universitāšu studentu apvienība, kas ir pārstāvēta 70 universitātēs visā Eiropā. Šīs organizācijas mērķi ir attīstīt un paplašināt studentu zināšanu līmeni, redzesloku, dažādot izglītības iespējas un piedāvāt studentiem starptautisku pieredzi viņu studiju laikā, lai nodrošinātu sekmīgu karjeru nākotnē, kā arī ļaut iepazīt Eiropas valstu kultūru. BEST-Rīga darbojas kopš 1993. gada, kad BEST pievienojās uzņēmīgi un progresīvi domājoši studenti no RTU.

Papildu informācija un pieteikšanās (studentiem) interneta mājaslapā: www.sacensibas.rtu.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties