"Rīgas svētku Uguņotāju sacensības"

Elīna Dambekalne, 10.08.2010., 08:14

21. augustā, Krastmalā, Rīgas Svētku ietvaros jau ceturto gadu notiks "Rīgas svētku Uguņotāju sacensības".

Laikā no plkst. 23.00 līdz plkst. 24.00 skatītāji varēs vērot Latvijas uguņotāju priekšnesumus un ar balsojuma palīdzību noteikt savus favorītus. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, uguņošanas sacensību uzvarētāji iegūs tiesības uguņot nozīmīgos pilsētas pasākumos.

Uguņotāju sacensībās aicināti piedalīties visi Latvijā licencētie uguņotāji, sacensības tiks translētas Latvijas Neatkarīgajā televīzijā.

2010. gada Uguņotāju sacensību pirmās vietas ieguvējs iegūs tiesības uguņot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā 18. novembrī, 2. vietas ieguvējs savu priekšnesumu rādīs tradicionālās Jaungada sagaidīšanas Bastejkalnā apmeklētājiem, savukārt 3. vietas ieguvējs saņems veicināšanas balvu - tiesības organizēt pirotehniskos efektus lielākajā šīs sezonas deju mūzikas pasākumā "Save the Summer", kas notiks 3. septembrī Arēnā Rīga.

"Rīgas svētku laikā debesīs uzziedēs uguns puķes, kuras radīs vairāki mākslinieki, kas savu mākslu izpauž gleznojot Rīgas debesīs. Katru gadu Uguņotāju sacensībās piedalās vairāki uguņotāji, un katru gadu iedzīvotāji izvēlas citu. Tā ir intriga, kas saglabājas arī šogad, jo tikai ar ikviena iedzīvotāja balsojumu tiks noteikts pats labākais, kuru mēs atkal redzēsim nākamajā lielajā pilsētas pasākumā," par sacensībām izsakās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Dzidra Šmita.

"Uguņotāju sacensības ir kļuvušas par stabilu Rīgas svētku vērtību un, manuprāt, šāda - demokrātiska un objektīva sacensība, kur visu nosaka tikai skatītāji, ir godīgākais veids, kā noskaidrot uzvarētāju - gada labāko uguņotāju. Uguņotāji katru gadu cenšas, lai apmeklētājiem parādītu jaunas idejas, modernas tendences, neparastu realizāciju, interesantu muzikālo materiālu - lai radītu svētku sajūtu un esmu pārliecināts - tas viņiem izdosies arī šogad. Uguņotāju sacensības ir vienīgā reize gadā, kad redzams tik daudz uguņošanu vienkop," saka Uguņotāju sacensības producents Mārcis Gulbis.

Šogad Rīgas Svētku ietvaros Uguņotāju sacensības norisinās sadarbībā ar Rīgas domi, bet pasākuma idejas autors un realizētājs ir uzņēmums "Untitled" .

Rīgas svētku ietvaros šīs sacensības notiek kopš 2007. gada. Pirmajās sacensībās piedalījās 5 uguņotāji, un uzvarēja "Svētku aģentūra". 2008. gadā starp 8 dalībniekiem uzvaru ieguva uzņēmums "Ugunsmeistars", bet 2009. gadā par sacensību uzvarētāju kļuva "Uguns dārzi", savukārt otro vietu ieguva "Rīgas pirotehnika", kas uguņoja gadu mijā Bastejkalnā. Visi trīs līdzšinējie sacensību uzvarētāji jau pieteikuši dalību Uguņotāju sacensībām 2010. gadā.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties