Rīgas svētki šogad svinētājus pulcēs parkos un dārzos

Rīgas svētku 2008 preses dienests, 27.07.2008., 14:07

No 15. Līdz 17.augustam rīdzinieki un pilsētas viesi svinēs ikgadējos Rīgas svētkus.

Trīs svētku dienās Rīgas skaistākie zaļie stūrīši iegūs jaunu elpu un kļūs par patīkamu aktīvas vai nesteidzīgas atpūtas vietu visiem svētku apmeklētājiem. Turklāt vairāk kā jebkad „Rīgas svētki 2008” mudinās izvēlēties aktīvu atpūtu ar sportu saistītos pasākumos – gan kā dalībniekiem, gan kaismīgiem līdzjutējiem.

Rīgas svētki„Parki, dārzi, skvēri un pat ielu apstādījumi ir neatņemama pilsētas vides sastāvdaļa, kurai ir īpaša nozīme ne tikai pilsētas mikroklimata, trokšņu un piesārņojuma samazināšanā, bet arī kā estētiskās kvalitātes un tūristu piesaistes rādītājam. Rīgas parki un dārzi ir pilsētnieku iespēja atpūsties, sportot un baudīt zaļumu pašā pilsētas centrā,” uzskata svētku patrons, Rīgas mērs Jānis Birks. „Rīga ir viena no zaļākajām Eiropas pilsētām – sabiedriskie apstādījumi aizņem vairāk nekā 280 hektārus galvaspilsētas teritorijas. Pērn pilsētas svētki aizritēja ūdens zīmē, kas bija stimuls aktīvās atpūtas iespēju attīstībai Rīgas akvatorijā. Tāpēc šogad, lai mudinātu rīdziniekus izmantot arī pilsētas zaļo zonu sniegtās iespējas, liela daļa svētku aktivitāšu tiks organizētas tieši parkos un dārzos,” uzsver Rīgas mērs.

Mūzikas cienītājus priecēs Vērmanes dārzs, kuru pieskandinās klasiskās mūzikas koncerti, savukārt Nordeķu parkā Iļģuciemā ģimenes apmeklēs zaļo tirdziņu, neredzētu auto parādi un piedalīsies veiklības sacensībās. Svinot Arkādijas parka 110 gadu jubileju, uz parka tiltiņiem mākslinieku, aktieru un pat zīlnieces pavadībā būs iespēja mācīties gleznot, iejusties teātra tēlos un atzīties mīlestībā. Parku un dārzu skaistumu papildinās arī īpašas ziedu dekorācijas, kurās tērpsies pieci tilti pār pilsētas kanālu. Gan bērni, gan pieaugušie varēs izmēģināt savas prasmes milzu dambretes, Riču-raču un Cirka spēlēs Esplanādē, vai klausīties pasakas Bastejkalnā, kas uz vienu dienu pārtaps Pasaku kalnā.

„Rīgas svētki ir veltīti rīdziniekiem, lai mēs labāk justos savā pilsētā, priecātos par tās parkiem, vērotu svētku pasākumus un iesaistītos tajos. Iedzīvotāju labsajūta un prieks par kultūras aktivitātēm ir būtisks arguments, Rīgai pretendējot uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2014.gadā,” uzsver Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle.

Vasaras pēdējo mēnesi aizvadot Olimpisko spēļu noskaņās, 11.novembra krastmalā rīdzinieki un pilsētas viesi varēs nodoties aktīvai atpūtai festivālā „Sports labam garastāvoklim”, just līdzi basketbola un strītbola komandām, uzgavilēt ātrumlaivu sacensību dalībniekiem, vērot veikborda šovu un sacensības vindsērfingā, kā arī pašiem piedalīties atraktīvāko peldlīdzekļu konkursā.

Rīgas svētku neatņemama sastāvdaļa ik gadu ir plaša spektra muzikāli piedzīvojumi. Vecrīgā skanēs Torņu mūzika, Vērmanes dārzā – klasiskā mūzika, Mazās ģildes dārziņā – džezs, bet nenogurdināmākie svētku dalībnieki baudīs House mūzikas nakti Andrejsalā un pēcāk apmeklēs Rīgas klubus. Garšas kārpiņas varēs palutināt pie lielā svētku galda Rīgas Ēdamielā 11.novembra krastmalā, kamēr debesīs slīdēs gaisa balonu festivāla dalībnieki. Svētku kulminācijā uzziedēs krāšņas ugunspuķes Rīgas svētku uguņotāju sacensībās.

Kultūras jomā arvien nopietnāk izmantojot privātās un publiskās partnerības principu sniegtās priekšrocības, Rīgas dome pilsētas svētku organizēšanā sadarbojas ar aktīvākajiem biznesa vides pārstāvjiem. Kaut Rīgas svētku mērogi ar katru gadu palielinās, pašvaldības finansējums nemainīgi sastāda 200 000 latu, kas ir mazāk nekā puse no svētku kopīgajām izmaksām.
„Esam gandarīti, ka arī ekonomiski sarežģītos apstākļos uzņēmēji ir lojāli kultūras pasākumiem un turpina rūpēties gan par rīdzinieku labsajūtu, gan Rīgas tēlu ārpus tās robežām,” uzsver Jānis Birks.

Rīgas svētkus 2008 organizē Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar 24 pasākumu producentiem. Svētku laikā Rīgas centrā un priekšpilsētās notiks vairāk kā 40 dažādu pasākumu.

2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
deni2s, 11.08.2008. 14:27:03
Komentāra reitings: 0

Par uguņošanu:
http://www.hc.lv/izklaide-kultura/zinas/rigas-svetki-ugunosana/

Par teātra dziesmu koncertu:
http://www.hc.lv/izklaide-kultura/zinas/rigas-svetku-teatra-dziesmu-koncerts/

./ (n,jnjyygh@inbox.lv), 17.08.2008. 12:53:26 (ip:84.245.208.76)
Komentāra reitings: 0

hgyhghgjhgyyjyyj

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties