Rīgas svētki Vērmanes dārzā

Ilona Brūvere, 11.08.2009., 14:21

Izklaides un kultūrizglītojošā programma "7 vēstules Rīgai" iepazīstinās rīdziniekus un viesus ar valsts nacionālās nozīmes institūciju un prestižākā Rīgas parka tapšanas laiku, aicinot Vērmanes dārzā rīdziniekus ierasties svētkos pagājušā gadsimta 20-30 gadu tērpos, lai piedalītos 20 dažādos kultūras un mākslas atklājumu ceļojumos.

2009. gada 22. augustā 12.00-22.00

Vērmanes dārza pastaigā un Kinofotofono dokumentu arhīva kadros Jums pretī nāks Rainis, Aspazija, Jāzeps Vītols, Jūlija Skaidrīte, Eduards Virza, izdevēji Benjamiņi un citas kultūrvēsturiskas personības.

Nacionālā Opera aicinās uz Putnu operas brīvdabas izrādēm. Solisti Viesturs Jansons, Evita Raituma, Dace Volfarte , Juris Ādamsons un Kristīne Zadovska.

7 vēstules RīgaiNacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks rosinās svētku viesus lasīt grāmatas Brīvdabas bibliotēkā, apmeklēt Grāmatu aptieku, Grāmatu maiņas punktu, kā arī bibliotēkas brīvdabas izstādi Pasta romāns.

Mūzikas akadēmijas pedagogi un studenti rektora Arta Sīmaņa vadībā parka centrā uz Zelta skatuves un akadēmijas telpās muzicēs visas dienas garumā.

Mākslas akadēmija piedāvās līdzdarboties Mazajā Monmartrā un Modes darbnīcā.

Šaha federācija ļaus izspēlēt Mihaila Tāla turnīru.

Latvijas Universitāte ienāks parkā ar Taureņa sapni, ar koru kultūru, mediķu, filologu, ķīmiķu un vēsturnieku priekšnesumiem.

Valsts vēstures arhīvs prezentēs rīdzinieku portretus un dokumentus divdesmitā gadsimta pirmās puses vēsturiskajās liecībās.

Parkā strādās brīvdabas tējnīca, bet kinoekrāns koku paēnā atkal ievedīs Cepļa varenības pasaulē un Pie bagātās kundzes.

Parkā būs skatāmi scenogrāfu Ilmāra Blumberga, Aigara Ozoliņa un Andra Freiberga teātra dekorāciju fragmenti, prezentējot Nacionālo teātri un Nacionālo operu.

Fotosalons aicinās iemūžināt svētku mirkļus Repetition Generale teātra kostīmos.

Pie Pasta meistara varēsim rakstīt vēstules Rīgai, saņemt svētku programmu Jaunākās ziņas un ieskatīties nākotnē Finka orakulā.

Parka estrādē Tangostudio ļaus ikvienam iejusties dejas valdzinošajā burvībā, kas rīdziniekus apbūra pirms gadu simta. Danču meistari būs aktieri Dainis Gaidelis un Jānis Reinis. Tur skanēs 20-30 gadu tango un valšii Priednieka Kavarras, Tāļa Matīsa un Marisa Vētras balss ierakstos, kā arī pūtēju kvarteta BEL AMI izpildījumā.

21.00 parka estrādē programmu noslēgs dziesmas no Nacionālā teātra izrādēm kopā ar Ditu Lūriņu, Mārtiņu Eglienu un citiem māksliniekiem.

Mediju komunikāciju darbnīca KINOLATS sadarbībā ar Rīgas domi, LATVIJAS NACIONĀLO BIBLIOTĒKU, LATVIJAS NACIONĀLO OPERU, LATVIJAS NACIONĀLO TEĀTRI, JĀZEPA VĪTOLA LATVIJAS MŪZIKAS AKADĒMIJU, LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJU, LATVIJAS UNIVERSITĀTI, VALSTS KINOFOTOFONODOKUMENTU ARHĪVU, LATVIJAS VALSTS VĒSTURES ARHĪVU UN RĪGAS DĀRZIEM UN PARKIEM piedāvā svētku programmu, kas Vērmanes parkā liks atdzīvoties laikam un noskaņai, kad Rīgā tika dibinātas pirmās nacionālās nozīmes kultūras iestādes.

Grāmatizdevēju ģilde svētkos aicinās uz Grāmatu ielu, kur grāmatas jau varēs iegādāties par 1 Ls.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties