Rīgas svētki 2010

Elīna Dambekalne, 14.07.2010., 08:25

No 20. līdz 22. augustam rīdzinieki un pilsētas viesi svinēs ikgadējos Rīgas svētkus.

Šogad svinRīgas svētki 2010ības Rīgas dome veido sadarbībā ar Rīgas Brīvostas pārvaldi, kura Rīgas svētku programmas ietvaros piedāvā Rīgas Ostas 810. jubilejai veltītos pasākumus gan uz ūdens – Daugavā un pilsētas kanālā, gan Vecrīgā.

"Rīgas svētki ir kā jauks turpinājums priecīgajām noskaņām, kas aizsākās ar vērienīgām Līgo nakts svinībām vasaras saulgriežos un turpinājās Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Esam padomājuši par to, lai arī šajās trīs augusta dienās rīdzinieki un galvaspilsētas viesi varētu iesaistīties un līdzdarboties muzikālos, teatrālos, sportiskos pasākumos gan Rīgas ielās, parkos un laukumos, gan kanālmalā un Daugavas krastā. Cerot, ka Rīgas svētki būs kā spilgts akcents šajā krāsainajā vasarā, aicinu tos baudīt un priecāties kopā ar ģimeni, draugiem un ikvienu pilsētas iedzīvotāju" par svētkiem izsakās Guntis Helmanis, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors.

Vislielākā rosība notiks 11. novembra krastmalā, kurā rīdziniekiem un pilsētas viesiem tiks piedāvāta plaša koncertprogramma, dažādi izklaides un aktīvās atpūtas pasākumi. Rīdzinieku izdomu un atraktivitāti varēs vērot talismanu parādē un cartoon rallijā. Ikviens, neatkarīgi no vecuma, tautības, fiziskās formas un nodarbošanās, varēs piedalīties O!Kartes nakts skrējienā. Tukšos vēderus varēs palutināt pie lielā svētku galda Rīgas Ēdamielā. Svētku kulminācijā notiks Rīgas svētku uguņotāju sacensības - svētku apmeklētāju vērtējumam un estētiskam baudījumam krāšņus uzvedumus vasaras naksnīgajās debesīs piedāvās vairākas uguņotāju kompānijas.

Mūzikas un literatūras cienītājus divas dienas priecēs pasākumi Vērmanes dārzā, kur notiks Rīgas tautas deju ansambļu koncerts, Vērmanes dārza 1. folkfestivāls "Pašā Rīgas viducī", darbosies Rīgas Grāmatu iela, rotaļu un leļļu teātra darbnīcas bērniem, tautas lietišķās mākslas izstrādājumu gadatirgus un notiks meistaru tradicionālo amatu prasmju demonstrējumi.

Alberta ielā un Jūgendstila centrā pasākumā "Pirms 100gadiem Albert’ ielā" tiks atdzīvināta 20. gs. sākuma atmosfēra un latviešu teātra spēlēšanas gars, kurā valdīs muzikāla gaisotne, darbosies retro fotosalons un senlaicīgas kafejnīcas.

Mūsdienīgākā atmosfērā norisināsies pasākums "Mākslas dienas Spīķeros". Tajā plānots īstenot aizraujošu un vienlaikus izglītojošu mākslas festivālu jauniešiem, kura ietvaros darbosies radošās darbnīcas, virtuālās ekskursijas mākslas vēsturē un procesu vērošanā, fotodarbnīcas un performances.

Svētku pasākumi notiks arī citviet Rīgā - Torņu mūzika skanēs Rātslaukumā, Dzegužkalnā uzstāsies grupa "Pērkons", bet Bolderājā, Imantā un Iļģuciemā varēs baudīt emocionālu mākslas un mūzikas pārdzīvojumu.

Tradicionālo Rīgas pilsētas svētku laikā 21. un 22. augustā pašvaldības sabiedriskais transports rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs bez maksas.

Rīgas svētku programma augustā būs pieejama www.rigassvetki.lv

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties