Muzeju naktī Rīgas Porcelāna muzejā varēs apgleznot porcelānu

Rīgas domes Kultūras departamenta preses sekretāre Annija Senakola, 14.05.2008., 13:07

Šā gada 17. maijā Muzeju naktī Rīgas Porcelāna muzejā būs iespēja apgleznot porcelānu, kā arī uzzināt par Eiropas porcelāna rašanos un ražošanu.

Rīgas domes Kultūras departamenta Rīgas Porcelāna muzejs no 19:00 līdz 1:00 saviem apmeklētājiem piedāvās prezentāciju „Eiropas porcelāna dzimšana”. Tieši Vācijā 18. gs. sākumā notika leģendām apvītā Eiropas porcelāna atklāšana, un pateicoties vācu precizitātei, uzcītībai un pedantismam, Vācijā strauji attīstījās pirmās porcelāna ražotnes. Savukārt no 19:00 līdz 21:00 darbosies muzeja porcelāna apgleznošanas darbnīca, kas noteikti rosinās apmeklētājus atbilstoši Muzeju nakts devīzei „atnākt rīt atkal”. Apgleznoto mazo porcelāna karotīti vai šķīvi pēc apgleznošanas ir jāapdedzina, tāpēc to nevarēs saņemt uzreiz, bet nākamajās dienās. Muzejs akcentēs arī porcelāna ražošanas procesu, demonstrējot Rīgas Porcelāna muzeja jaunieguvumu - Latvijas Universitātes dāvināto kinofilmu par porcelāna ražošanu Rīgas porcelāna rūpnīcā.

Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle par Muzeju nakti stāsta: „Šis ir nozīmīgs pasākums Rīgas kultūras dzīvē. Lai arī muzeji ir atvērti gandrīz katru dienu, tieši šajā naktī apmeklētāju skaits ir ārkārtīgi liels. Varam priecāties par to un cerēt, ka muzeju naktī redzētais ierosinās rīdziniekus būt biežākiem apmeklētājiem muzejos arī ikdienā.”

Rīgas Porcelāna muzejs (Kalēju iela 9/11 - Konventa sētā) ir dibināts 2001. gadā. Ar mūsdienīgiem līdzekļiem muzejs vēsta par Rīgā radīto porcelānu - ražošanas tradīcijām un porcelāna dizaina attīstību no 19. gs. vidus līdz 20. gs. 90. gadiem, porcelāna mākslas procesu mūsdienās. Muzejs parāda porcelāna ražošanas nozares mantojuma vēsturisko un māksliniecisko nozīmi.

Rīgas domes Kultūras departaments ir viens no Muzeju nakts finansiālajiem atbalstītājiem. Muzeju nakti organizē Kultūras ministrijas pārraudzībā esošā Muzeju valsts pārvalde.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties