Rīgas Kinomuzejs piedalās tūrisma sezonas atklāšanā

Kinomuzejs, 24.04.2007., 15:51

Rīgas Tūrisma koordinācijas un informācijas centrs piedāvā pilsētniekiem iepazīt Vecrīgas muzeju un galeriju kvartālu, kurā atrodas Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Latvijas Sporta muzejs, Rīgas Kinomuzejs, Latvijas Tautas Frontes muzejs, mākslas galerija M6, galerija Daugava un klubs Četri balti krekli.

Kinomuzejs šoreiz aicina visus, visus kinomīļus iepazīt pilsētu caur kino - apmeklēt jauno izstādi, noskatīties Rolanda Kalniņa filmas un animācijas filmu izlasi bērniem!!!

Ielu  gājiens Vecrīgā plkst. 12.00: visi pilsētnieki aicināti kopā ar mūziķiem un dziesmām iepazīt Vecrīgu un tās muzejus pastaigu maršrutā Rātslaukums – Kungu iela – Grēcinieku iela – Mārstaļu iela – Alksnāja iela – Mazā Peitavas iela – Alberta laukums – Vecpilsētas iela – Vecpilsētas laukums.

Muzeju un galeriju kvartāls 
RĪGAS KINOMUZEJS: kinobaudītājus iepazīstinās ar tikko atklāto izstādi “Rolanda Kalniņa aizliegtais laiks”, kas nebaidās apgalvot, ka Rolands Kalniņš ir pasaules klases talants! No plkst. 12.00-14.00 rādīs latviešu animācijas filmu izlasi bērniem, bet no plkst. 14.00-18.00 demonstrēs R. Kalniņa filmas "Akmens un šķembas" un "Četri balti krekli"

Latvijas fotogrāfijas muzejs: ēkas iekšpagalmā katru stundu demonstrēs virtuālo ekspozīciju seansus, kā arī piedāvās aplūkot muzeja krājuma nepublicēto attēlu kolekcijas un dzirdēt nepārbaudītus stāstus un leģendas par pilsētu. Plkst. 12.00 un 16.00 muzeja galvenie speciālisti iepazīstinās ar pastāvīgo ekspozīciju.

Latvijas sporta muzejs: Programmu sāks plkst. 12.00 ar bērnu rītu un spraigām galda hokeja spēlēm, ko plkst. 14.00 nomainīs studentu stunda ar novusu un kāpšanu mākslīgajā klinšu sienā, bet no plkst. 16.00-18.00 – Prāta pēcpusdiena ar šahu! Visas dienas garumā arī būs iespēja aplūkot izstādes „OLIMPISKIE MIRKĻI. Atēnas → Turīna → Pekina” un „CEĻŠ UZ VIRSOTNI. Latvijas alpīnismam – 50”.

Latvijas tautas frintes muzejs: demonstrēs kinohronikas par Rīgu dažādu sabiedriski politisku norišu un laiku kontekstā. Visi apmeklētāji varēs uzrakstīt savu vēlējumu pilsētai - vēlāk tie tiks apkopoti vienotā izstādē

Galerija M6: izstāde „Balle” - šiks, gaisīga izsmalcinātība un krāsas pazīstamāko Latvijas mākslinieku darbos - gleznās, fotogrāfijās, tērpos un aksesuāros

Galerija Daugava: arhitekta un mākslinieka Raimonda Slaidiņa izstāde „Kalifornijas krāsas”. Ap plkst. 12.30 ielu gājiena muzikālās grupas pavadībā, draugiem un citiem viesiem klātesot, mākslinieks Raimonds Slaidiņš tiks sveikts 80 gadu jubilejā!

Klubs Četri balti krekliI: pilsētniekiem piedāvās iespēju visu dienu ieturēties un atspirdzināties, kā arī skatīties filmu Četri balti krekli seansos plkst. 12.00, 13.45 un 18.00. Pa vidu tiks demonstrēta īsfilma "ČBK laiku ritumā", bet plkst. 15.15 – laiks hokeja čempionāta spēles Latvija – Šveice tiešraidei no Maskavas

Viktorīna muzejos: cītīgākie, kas apmeklēs visus maršruta muzejus un sameklēs atbildes uz jautājumiem to ekspozīcijās, saņems īpašas balvas

Melngalvju namā: pagrabos un galerijā būs apskatāma Rīgas Skolēnu pils radošās iztēles skolas "Palete" audzēkņu darbu izstāde, bet latviešu zālē - keramika un porcelāns no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma. No 11.00 līdz 18.00 ekskursijas gida pavadībā.

Pilsētas vilciens bērniem
Mazā tvaika lokomatīve Marisa, Jaunavu ielā zem Rīgas domes ēkas:
KRĀSAINAJĀ vagonā kopā ar Marisas krustmāti Diānu bērni varēs lasīt, rakstīt un zīmēt, DĀVANU vagonā krustmāte Kristiāna palīdzēs iegādāties suvenīrus, FANTĀZIJAS vagonā kopā ar konduktoru Ēriku gaida neticams, brīnumu pilns ceļojums apkārt pasaulei...apciemojot Putniņu zemi, Trako purvu, Cāļu zemi un Lidojošo ziloņu zemi

Velomaršruts
Vecrīga- Pārdaugava: Pulcēšanās 12.00 Rātslaukumā. Maršrutā iekļauts arī Andrejsalas Latvijas Naivās mākslas muzejs, kas uzsāk sezonu ar jauno Rīgas un Latvijas novadu naivās mākslas meistaru darbu ekspozīciju. 14.00 mākslas zinātnieks A.Leitis interesentus iepazīstinās ar muzeja kolekciju.

Ekskursija autobusā pa Rīgu 
Pulcēšanās 12.00 pie Strēlnieku pieminekļa. Ekskursiju vadīs gids.


3 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
deni2s, 24.04.2007. 18:25:11
Komentāra reitings: 0

Šis gan ir labs pasākums! Tikai nekur nevaru atrast datumu...

jānis, 24.04.2007. 19:17:30
Komentāra reitings: 2.009

Sestdien, 28. 04., no plkst. 12.00-18.00

aizvakar, 26.04.2007. 17:45:05
Komentāra reitings: 1.028

nez,man ar liekaas baigi pozitiivi saadi pasaakumi :) atgaadina bik muzeju nakti - forshi,ka muzejnieki meegjina notraust puteklju un sasmakuma stereotipus no savas jomas! taa tik turpinaat

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday


ienāktreģistrēties