Rīgas Kinomuzeja filmu programma sestdien 31. martā Īpašs kinolektorijs arī bērniem

Kinomuzejs, 28.03.2007., 13:52

Šosestdien Rīgas Kinomuzejs aicina bērnus un viņu vecākus uz īpašu kinolektoriju par kino aizsākumiem - lektore Daira Āboliņa stāstīs un rādīs, kā pirms vairāk nekā simts gadiem tapa pirmās filmas!

Pēcpusdienā plkst. 14.00 būs iespēja noskatīties dokumentālo filmu programmu ar L. Pakalniņas, K. Gobas un G. Bandēna filmām, bet plkst. 16:00 tiks demonstrēta jaunā J. Poškus spēlfilma Monotonija.

Sestdiena, 31.marts
Plkst. 12:00 Kinolektorijs bērniem par kino aizsākumiem, ~ 60 min
Kā piedzima kino un sāka runāt, vada Daira Āboliņa


Kā piedzima kino un sāka runāt? Mēs jautājam un arī atbildam kino lektorija pasākumā bērniem. Pirmo filmu autori bija gandrīz burvju mākslinieki! Kā viņi iemācīja nekustīgām bildītēm dejot, dziedāt? Kino sākās ar specefektiem, lielu jautrību un izbīli! Vai tas darbojas arī pēc 112 gadiem? Programmas noslēgumā Žorža Meljesa filma “ Ceļojums uz Mēnesi” (1902 g.) Iesakām bērniem no 7 gadu vecuma.

Plkst. 14:00 Dokumentālo filmu seanss, 115 min.
Tramvajs vārdā kalpotājs, rež. G. Bandēns, 2005, 34 min.


No pusnakts līdz agram rītam Rīgā uz jebkuru pilsētas rajonu reizi stundā var nokļūt ar tramvaju Kalpotājs. Tā salons kļūst par skatuvi dzīves drāmām, cilvēciskajam nogurumam un cerībai. Tramvajs ir demokrātiska telpa, kurā var uzturēties ikviens.

Seda.Purva ļaudis, rež. K.Goba, 52 min.


Sedu, pirms 50 gadiem būvētu padomju laika kūdras racēju triecienceltni, pēdējās desmitgades fundamentālās pārmaiņas gandrīz nav skārušas. Pilsētiņā Latvijas ziemeļaustrumos dzīvo etniski daudzveidīgs cilvēku pulks, kas runā krievu valodā un referendumā par iestāšanos Eiropas Savienībā ir teicis "nē". Sabrūkot valstij, kura tika uzskatīta par nesatricināmu, šie cilvēki ir iemācījušies paļauties tikai uz sevi.

Teodors, rež. L.Pakalniņa, 2006, 29 min.


Viņu sauca Teodors. Katru dienu jebkuros laika apstākļos viņš mēroja 7 kilometrus garo ceļu no savas mājas līdz Ziemupes centram, lai sēdētu autobusu pieturā un dzertu alu. Nav šaubu – viņam šī vieta bija ne tikai ciemata, bet arī pasaules centrs. Teodoram aizejot, pasaules centrs ir pārvietojies citur, un Ziemupes autobusa pietura ir atkal tikai autobusa pietura.
Teodors

Plkst. 16:00 Spēlfilma
Monotonija, rež. J.Poškus, 2007, 92 min.

Ieeja muzejā no Mazās Peitavas ielas iepretī galerijai Daugava, biļetes cena Ls 1, bērniem, skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 0.50, ģimenes biļete (divi pieaugušie, divi bērni) Ls 2


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties