Režisora Rodrigo Rikarda radošā darba vakars

Latvijas Kinematografistu Savieniba, 14.02.2007., 13:37

Ceturtdien,15.februārī 19.00 kinoteātra "Rīga" Jaunajā zālē. Programmā: grāmatas "No Vecmīlgrāvja pasaulē" atvēršana un dokumentālās filmas "Akmeņi Debesīs" pirmizrāde.

Grāmatas „No Vecmīlgrāvja pasaulē” atvēršana


Grāmatas autors Rodrigo Rikards, mākslinieciskais noformējums Iveta Zāģere, 304 lpp., apgāds “Valters un Rapa”, 2007
Režisora un kinooperatora Rodrigo Rikarda atmiņu vēstījums par Rikardu dzimtu, par tēva mājām, par Vecmīlgrāvi un tā apkārtni, tur pavadīto bērnību un pieredzēto vēlākajos gados. Arī pārdomas par filmu veidošanu, grūtībām un paradoksiem, kas gadījušies tikpat filmēšanas laukumā, kā pieņemšanas skatēs, un to, kā no operatora asistenta kļūt par daudzu autorfilmu veidotāju.


Stāstījumā ikkatra lieta, cilvēks vai sajūta Rodrigo Rikardam liek meklēt un atskatīties pagātnē – Augusta Dombrovska bezalkohola biedrība „Ziemeļblāzma”, Burtnieku nams, rakstnieks Vilis Lācis, Daugavgrīvas Baltā baznīca, lai kā mozaīka veidotos kultūrvēsturisks dzimtā Vecmīlgrāvja un paša autora portrets.

Dokumentālās filmas "Akmeņi Debesīs" pirmizrāde


Filmas autors režisors Rodrigo Rikards, operators Juris Bindars, skaņu režisors Ilvars Zālītis, producents Kārlis Rudzītis
studija "Scilla", 39 min., 2007


Filma rāda vienu no nozīmīgām Latvijas kultūras sejām - tas ir stāsts par ievērojamo latviešu tēlnieci Artu Dumpi un viņas mākslu. Filma nedaudz pieskaras arī viņas ģimenei – vīram Viktoram Ivbulim, kas daudzus gadus pēta Indijas kultūru, un dēlam Ugam Dumpim, mediķim.


Filmā apkopoti tēlnieces daudzie monumentāli darbi, kas gadu gaitā uzstādīti būtiskās kultūrvēsturiskās vietās Latvijā, un redzama modernā formā veidotie inteliģences pārstāvju portreti, kas plašai publikai pagaidām nav pieejami, jo glabājas Nacionālā muzeja krātuvēs.


Brīvā stāstījumā Arta Dumpe komentē gan savu mākslu, gan dzīves atmiņas.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas domes Kultūras pārvalde

Biļetes kinoteātra „Rīga” kasē, cena 1 Ls


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.





atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties