Respect! FACES jeb Palestīnas reperi Somijas laukos

Elīna Cire, 13.07.2006., 12:10

Šogad jau astoto reizi 28. – 30. jūlijā Somijas rūpniecības šūpulī Bilnesas ciematiņā apmēram 75 km no Helsinkiem vecas fabrikas teritorijā notiks Skandināvijas lielākais multikulturālais festivāls FACES Etnofestival, kura programma aptver ne tikai mūzikas koncertus, bet arī teātra, dejas un cirka izrādes, filmas, izstādes, senās vides darbnīcas, meistarklases, dzejas simpoziju, pasākumus bērniem, tradicionālo kultūru parādi, ielu muzikantu sacensības un citas aktivitātes.

FacesPar FACES 2006 saukli izvēlēts Respect! un īpaša uzmanība pievērsta Tuvo Austrumu kultūrām, taču netrūks arī citu pasaules tautu - FACES koncertos uzstāsies mūziķi no Palestīnas, Ķīnas, Senegālas, Dienvidāfrikas, Kubas, ASV, Slovēnijas, Austrijas, Krievijas, Zviedrijas, Somijas, Dānijas un citām valstīm.

Grupas spēlēs un spēlēsies ar regeju, funk, etno (vismaz 15 dažādu tautu noskaņās), džezu, blūzu, hip-hopu, hipijisku roku utt. Daži iespaidīgākie šī gada mākslinieki – arābiskā repa meistari palestīnieši "P.R." (Palestinian Rappers) no Gazas sektora, brazīļu-funk ampelmaņi "Echosystem" un teatrālie skatuves mežoņi "Sydän, sydän" no Somijas, Balkānu džezpopa un klezmerblūza mistrotāji turku-bulgāru-ungāru-austriešu apvienība "Fatima Spar und die Freedom Fries", Youssou N’dour grupas biedrs koras virtuozs Malang Cissokho no Senegālas un jamaikiešu hip-hopa un regejiskas salsas dauzoņa Norlan no Kubas. Kā allaž FACES sagaidāmi arī muzikāli pārsteigumi no Somijā mītošajiem māksliniekiem – gan skandināvisku, gan ne-skandināvisko etnosu pārstāvjiem.

FACES rīkotāji ir somu kultūras menedžmenta organizācija "Etnokult", kas kļuvuši pazīstami ne tikai „uzdarbošanos” pašu valstī (piemēram, īstenojot ziemeļu tautu festivālu aiz Polārā loka Rovaniemi), bet arī ar izaicinošiem mūzikas un mākslas projektiem Petrozavodskā Karēlijā, Mitrovicā Kosovā un astoņās Āfrikas valstīs.

Paralēli lielajiem koncertiem FACES piedāvā ikgadēju ielu muzikantu sacīksti, kurā piedalīsies gandrīz 60 mūziķu apvienības no visas Eiropas. Pieteikšanās pavisam vienkārša - nosūtiet īsu aprakstu par sevi un kādu savas kompozīcijas fragmentu uz adresi trubadours@faces.fi!

Vairāk informācijas par FACES lasiet un lūkojiet – www.faces.fi

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
cp lolita ==> eit.tw/04G9JV <== ==> biturl.top/RJFrma <==

Georgeadash

Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz


ienāktreģistrēties