"Reklāmas rīmu naktī" mūziku spēlēs Jaffa Rīga un Dj Fosters Keins (Francija)

Arturs Orenits, SIA Untitled reklāmas menedžeris, 23.03.2009., 20:02

"Reklāmas rīmu naktī", kas šogad notiks 17. aprīlī Rīgas kongresu namā, starpbrīžos apmeklētājus izklaidēs Jaffa Rīga un Dj’s Fosters Keins (Forster Kane). Jaffas Dj Artūrs Mednis piedalās "Reklāmas rīmu naktī" jau kopš 2002. gada, savukārt Djs Fosters Keins šogad spēlēs "Reklāmas rīmu nakts" programmā jau otro reizi.

Artūrs Mednis ir jauno mediju eksperts, blogeris, alternatīvā mārketinga speciālists un diskžokejs ar vairāk kā 10 gadu stāžu. Šogad "Reklāmas rīmu nakts" starpbrīžos A.Mednis spēlēs mash-up skaņdarbus. "Mash-up ir skaņdarbs, kas tapis par pamatu izmantojot divu, trīs vai pat vairāku citu skaņdarbu muzikālo materiālu. Tā vienkāršākā forma ir divi paralēli un vienlaicīgi skanoši skaņdarbi, kur vienā skaņu celiņā skan tikai vokāls, bet otrā - cita skaņdarba instrumentālais muzikālais pavadījums. Taču pavisam interesanti kļūst, kad kopā tiek miksēti pieci un vairāk skaņdarbi, tos iepriekš arī nedaudz pārveidojot", skaidro A.Mednis.

Arī iepriekšējos gados Jaffa Riga veidojuši vienmēr īpašas programmas Rīmu Naktij. 2003.gadā Arturs Mednis pasākumā uzstājās kopā ar diviem čigānu reperiem, kas vinila skreču pavadījumā skaitīja rīmes savā dzimtajā valodā. 2004.gadā programmas klipu demonstrēšanas starplaikos skatītāji varēja klausīties, kā pateicoties dīdžejam jebkurš skaņdarbs, kas tiek sasemplēts un miksēts ar cita skaņdarba sempla paraugu, zaudē savu sākotnējo nozīmi iepriekšējā dziesmā un rodas jauns, unikāls skaņdarbs. Šāds skaņu eksperiments notika diviem dīdžejiem miksējot dažādus semplus abiem vienlaicīgi. "Reklāmas rīmu nakts" ietvaros Jaffa Riga arī ir prezentējusi Cd izlasi "Jaffa vairs nav modē Nr.7" un sava drukātā žurnāla Jaffa Magazine pirmo izdevumu. Pasākuma ietvaros Jaffa ir organizējusi arī trīs Dju performanci, miksējot mūziku vienlaicīgi uz sešiem (!!!) atskaņotājiem. "Arī šogad mēs domājām par kaut ko jaunu, ko tādu, kas neliktu atkārtoties, taču skaidrs, ka spēlēt jaunākos klubu hītus nav ne mazākā vēlēšanās", savas "Reklāmas rīmu nakts" programmas šī gada muzikālo konceptu skaidro A.Mednis, piebilstot: "Mash-up kā jēdziens netiek attiecināts tikai uz mūziku - tieši ar tādiem pašiem panākumiem mūsdienās tiek "miksēti" un no jauna veidoti dažādi interneta servisi un programmatūra, iegūstot jaunu pielietojumu."

Otrs "Reklāmas rīmu nakts" Djs - Fosters Keins (Foster Kane, īstajā vārdā - Thomas Lecuyer) ir sācis nodarboties ar mūziku deviņdesmitajos gados kā Djs dažādos bāros un radio stacijās Lionā, Francijā. Lielāko dzīves daļu veltījis festivālam "Reklāmas rīmu nakts" – jau 12 gadus bijis izpildproducents šim starptautiskajam pasākumam. Fosters Keins ir uzstājies Parīzē, Lionā, Ženēvā, Cīrihē, Rīgā, Belgradā, Taipejā, Karību salās, Lozannā, u.c., regulāri dodas tūrē uz Rīmu Nakts festivāliem, kā arī spēlē publiskos un privātos pasākumos. Viņš sevi neuztver kā ļoti labu tehnisko speciālistu, bet drīzāk raksturo kā labu šefpavāru, kas piedāvā izsmalcinātus mūzikas virtuves šedevrus ar īpaši izvēlētām sastāvdaļām. Viņa mūzikas stila stiprā puse ir kvalitāte – ar radio hitiem, mūzikas retumiem, pārsteidzošām kaverversijām, negaidītiem remiksiem un trakiem stilu sajaukumiem. Fosters Keins māk savienot black grooves (fanks, soul, Hip hop), elektroniskas skaņas (elektro, roks), pasaules pieskaņas (regejs, afro) un nelielu daļu hausmūzikas. Pirmo reizi "Reklāmas rīmu naktī" Latvijā Fosters Keins uzstājās 2006. gadā.

Biļetes nopērkamas Biļešu Serviss kasēs, kā arī internetā www.ticketservice.lv.

Vairāk informācijas par Reklāmas Rīmu Nakti - www.rimunakts.lv

Vairāk par Jaffa:
www.jaffa.lv

Vairāk par Fosteru Keinu : www.facebook.com/home.php

Pasākumu informatīvi atbalsta portāli Draugiem.lv, Tvnet, 7Guru, telekompānija Lnt, izdevniecība Rīgas Viļņi, ziņu aģentūra Leta, Kapitāls, Flexpro, Marketmedia. Pasākuma sadarbības partneris - Reval Hotels.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties