31.augustā Rīgā notiks konkurss "Red Bull Flugtag Rīga 2008"

Alda Rusiņa Marija Žuka , 29.08.2008., 13:12

31. augustā Rīgā, AB dambī notiks pirmais pašdarināto lidaparātu konkurss Red Bull Flugtag Latvijā. Tajā piedalīsies 46 komandas no visas Latvijas.

Kopumā konkursam Red Bull Flugtag Rīga 2008 bija pieteikušās 490 komandas. Tām bija jāiesūta savu pašdarināto lidaparātu skices, kuras vērtēja žūrija un izvēlējās 46 komandas, kuras arī startēs 31.augustā AB dambī.

Konkursu Red Bull Flugtag Rīga 2008 vadīs Pauls Timrots un Baiba Sipeniece - Gavare. Savukārt komandu lidojumus un priekšnesumus vērtēs žūrija, kuras sastāvā strādās Mārtiņš Rubenis, Maija Rozīte, Intars Rešetins, Binnija Ārberga, Valters Krauze, Jana Duļevska, Ivars Caune un citi. Konkursa norisei varēs vērot arī vairākos lielformāta ekrānos, kas tiks uzstādīti AB dambja apkārtnē.

Red Bull Flugtag Rīga 2008 ietvaros, pirmo reizi pēdējo 30 gadu laikā, Latvijas galvaspilsētā notiks iespaidīgs aeroakrobātikas komandas Flying Bulls avio šovs. Komanda Flying Bulls demonstrē iespaidīgu aeroakrobātikas priekšnesumu, lidojot ar četrām Zlin Z50 lidmašīnām. Flying Bulls sastāvā uzstājas Miroslavs Kreici, Jirži Sallers, Jirži Vepreks un Radka Mahova, kas ir arī komandas kapteine. Radka Mahova ir vienīgā sieviete pasaulē, kas vada aeroakrobātikas komandu. Flying Bulls programma ir aptuveni 20 minūtes gara un tajā ir iekļauti gan komandas, gan individuālie augstākās pilotāžas triki. Aeroakrobātikas priekšnesums noslēgs Red Bull Flugtag Rīga 2008 konkursa komandu uzstāšanos, plānots, ka avio šovs sāksies plkst. 17.30. Flying Bulls uzstāsies virs Daugavas starp Akmens un Vanšu tiltiem.

Pasākuma Red Bull Flugtag Rīga 2008 gaitā ir plānots arī vadāmo pūķu priekšnesums, kuru sniegs Red Bull Kite Team. Šīs komandas sastāvā uzstājas seši sportisti, kas ir ieguvuši augstas godalgas pasaules līmeņa vadāmo pūķu sacensībās.

Sakarā ar konkursa Red Bull Flugtag Rīga 2008 norisi 31. augustā būs aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana uz AB dambja un tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Kuģu ielas labās brauktuvēs vienā braukšanas joslā, posmā no Akmens tilta nobrauktuves līdz Trijādības ielai. Tāpat tiks slēgta ūdens transportlīdzekļu satiksme Daugavas akvatorijā starp AB dambi un Kuģu ielu un starp Akmens un Vanšu tiltiem.

Atvainojamies visiem, kam konkursa laikā ieviestie satiksmes ierobežojumi rada neērtības!

Konkursa skatītājiem būs iespēja novietot savus transportlīdzekļus tuvumā esošajās atļautajās autotransporta novietnēs: 11 Novembra krastmalā, pie tirdzniecības centra „Olimpija”, pie AS „Hansabanka” ēkas Saules akmens, Mūkusalas ielā.

Tie, kas līdz pasākuma vietai vēlas nokļūt ar sabiedrisko transportu, var izmantot 9. vai 8. maršruta trolejbusu, 2., 4., un 5. maršruta tramvaju, vai 4., 4a., 8., 21., 22., 22b., 25., 26., 30., 38. un 38.a maršrutu autobusu, izkāpšanas pietura - „Kuģu iela”.

Konkursa Red Bull Flugtag Rīga 2008 spilgtākos momentus vēlāk skatītāji varēs vērot arī televīzijas ekrānos. 14. septembrī plkst. 21.00 atskatu uz konkursu plānots rādīt TV6 kanālā.

Konkursa Red Bull Flugtag Rīga 2008 godalgoto vietu ieguvējus gaida iespaidīgas balvas - uzvarētāju komandas pilots saņems pilnībā apmaksātus kursus privātās lidmašīnas pilota licences iegūšanai un pārsteiguma balvas komandas dalībniekiem. Otrās vietas ieguvēji saņems ceļojumu uz Red Bull Air Race sacensībām Spānijā, bet trešās vietas ieguvēji - ceļojumu uz Red Bull vēsturiskās gaisa flotes mājvietu Hangar 7 Zalcburgā. Tā komanda, kura veiks visgarāko lidojumu, saņems speciālu balvu - tandēma lēcienus ar izpletni. Bez pirmajām trīs godalgām tiks piešķirtas arī šādas balvas: balva par garāko lidojumu - tandēma lēciens ar izpletni no „Free Fly Peppers” katram komandas dalībniekam; īpaša balva publikas favorītam (pasākuma laikā notiks SMS balsošana sadarbībā ar 1188) - Siguldas „Aerodium” apmeklējums.

Šogad Red Bull Flugtag konkursi jau ir notikuši Poznaņā (Polija), Stambulā (Turcija), Londonā (Lielbritānija), Sidnejā (Austrālija) un vēl notiks Helsinkos (Somija), Tampa Bay, Ņujorkā, Čikāgā un Dallasā (ASV), Mehiko (Meksika) un Tallinā (Igaunija).

Pirmo reizi Red Bull Flugtag notika 1992. gadā Vīnē (Austrija). Kopš tā laika konkurss ir guvis plašu popularitāti un atpazīstamību un notiek vairāk nekā 70 pasaules pilsētās.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties