Rīgas mērs Jānis Birks atklās RCB Grīziņkalna filiālbibliotēkas jaunās telpas

Rīgas domes Kultūras departamenta preses sekretāre Annija Senakola, 18.04.2008., 13:39

Šā gada 23. aprīlī plkst. 11:00 jaunās telpās durvis vērs Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Grīziņkalna filiālbibliotēka Alauksta ielā 10.

„Saskaņā ar Rīgas domes apstiprināto Rīgas Centrālās bibliotēkas un tās filiālbibliotēku tīkla optimizācijas koncepciju, RCB Grīziņkalna filiālbibliotēku no privātām, īrētām telpām Tallinas ielā 79 pārvietos uz labiekārtotām, mūsdienīgai bibliotēkai atbilstošām pašvaldības telpām ,” komentē RCB direktore Dzidra Šmita.

Iepriekšējos gados Grīziņkalna filiālbibliotēka pārsvarā orientējās uz pieaugušo lasītāju interesēm, taču balstoties uz pieminēto koncepciju, jaunajās telpās atvērs ģimenes bibliotēku, kurā pārcels arī lielu daļu RCB Grīvas bērnu filiālbibliotēkas krājumu.

Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle, kas simboliski nokristīta par jaunās ģimenes bibliotēkas „krustmāti”, stāsta: „Lasītājus gaida plašas, gaišas un mūsdienīgi aprīkotas telpas. Savukārt ārpusē būs uzstādītas velonovietnes, kā arī uzbrauktuve, lai bibliotēka būtu ērti pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.”

Tāpat kā visas pārējās RCB filiāles, arī Grīziņkalna filiālbibliotēka piedāvā bez maksas izmantot Latvijas valsts un Bila un Melindas Geitsu fonda līdzfinansētā Publisko bibliotēku attīstības projekta ietvaros iegādāto datortehniku un datorpakalpojumus - internetu, biroja programmas, kā arī dažādas datubāzes.

Bibliotēkas telpu renovācijas darbi izmaksāja Ls 80 925, tai skaitā visi remontdarbi, mēbeles, apsardzes un ugunsdrošības signalizācijas, video novērošana, logu nomaiņa, sienu demontāža, atsevišķu radiatoru nomaiņa un ārsienu krāsošana.

Jaunās Grīziņkalna filiālbibliotēkas telpas atklās Bibliotēku nedēļā, kas notiks no šā gada 21. līdz 26. aprīlim Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB) un tās 42 filiālbibliotēkās.

RCB Grīziņkalna filiālbibliotēka, kas dibināta 1924. gadā, ir piektā vecākā Rīgas publiskā bibliotēka. Savu darbību tā uzsāka ar 2369 grāmatām, un jau šobrīd bibliotēkas krājumā ir gandrīz 16 000 vienību - dažādu veidu iespieddarbi, audiovizuālie un elektroniskie materiāli, kartogrāfiskie izdevumi u.c.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Попробуйте обратиться к Mihaylov digital, их основная сфера это seo в гугл, а также контекстная реклама...

Davidmup

All time cool 000*** hc.lv

yjapoGgZdk

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

LeoSax


ienāktreģistrēties