Radošā darbnīca, izstāde "Opīša Garāža"

Renāte Auziņa, 25.01.2007., 08:33

"Opīša garāžas" tēma ir vides mākslā izmantotie izteiksmes līdzekļi Latvijas mākslinieku darbos. Piedalās Kristiāns Brekte, Krišjānis Rijnieks, Reinis Liepa, Andris Vītoliņš, Četrinieks, Kiwie, Pal, Zai, Ventigo, Fula, Elephant, un citi.

Latvijas vides un ielu mākslas kustības resursa „VIDE*” otrajā tematisko pasākumu sērijas radošajā darbnīcā/izstādē vienojošā tematika ir „Opīša garāža” – vide, veidota maksimāli līdzīgi garāžai, piederoša kādam pensionāram, kura dzīves neatņemama sastāvdaļa jau ilgus gadus ir viņam piederošās automašīnas kopšana, tā kļūstot par daļu no viņa dzīves telpas. „Garāža” kalpos kā fons, uz kura akcentēt vides mākslas elementus.

Tāpat kā pirmais „VIDE*” sērijas pasākums, kurš notika no 2006. gada 28. jūlija līdz 12. augustam, arī šis norisināsies kultūras mezglā Dirty Deal Cafe Andrejsalā. Pasākuma radošajā darbnīcā mākslinieki radīs savus darbus, kuri pēc tam tiks apkopoti izstādē/instalācijā atbilstoši pasākuma tematikai. Atšķirībā no pirmā „VIDE*” sērijas pasākuma ar tematu „Netīrais Darījums”, kuru apspēlēja pieaicinātie mākslinieki, otro sērijas izstādi/instalāciju plānots veidot mobilu, lai būtu iespējama tās izstādīšana arī ārpus Dirty Deal Cafe telpām.

Latvijas pilsētas un ielu mākslas resurss Vide* ar savu darbību cenšas aktualizēt un dokumentēt šīs mākslas radošo aktīvistu projektus ar to daudzveidīgajām izpausmes formām – trafaretiem, ar krāsu uzpūstiem tēliem, uzlīmēm, instalācijām un akcijām pilsētvidē.

Unikālas emocijas, izpausmes iespējas un darba virsmu šiem māksliniekiem sniedz ielu labirinti. Viņu darbos dominē reālas dzīves faktu abstrakcijas, sajūtu transformācija līnijās un krāsu laukumos, protests uzspiestajiem kanoniem, kā arī ekosistēmas un industriālo elementu simbioze.

Visā pasaulē ielu māksla ir iemantojusi ārkārtīgi plašu atsaucību, turpinot mainīties un iedvesmot. Šis mākslas veids tiek savienots ar mūziku, datorgrafiku un jaunajiem medijiem, tādā veidā ielu mākslas kustības dalībniekiem paplašinot apvārsni.

Projekta norises laiki:
31.01. un 01.02. – radošā darbnīca

03.02. - Izstādes atklāšanas pasākums un dejas līdz rītausmai
Sākums plkst. 20:00

Mūzika:
20:30 PUTIN [Dirty Deal]
21:30 SPEYER [Lagunamuch Community / Dirty Deal]
23:00 SARKANAIS [Dirty Deal]
24:00 BRAIN [Bio.codes / Dirty Deal]
01:00 SOUND MECCANO [radio Naba]
02:00 DV5 + IVARS MEDNIS [Netcords]

Video:
Vides un ielu mākslas kustības resursa VIDE* arhīva materiāli.

no 05.02. līdz 18.02. – izstāde, apskatāma:
t.c.p. no plkst. 14.00 līdz 18.00
s. un sv. no plkst. 12:00 līdz 18:00

Organizētāji: Dirty Deal http://dirtydeal.lv un VIDE* http://vi-de.info/
Finansētāji: Rīgas Dome, Valsts kultūrkapitāla fonds
Atbalstītāji: Andrejsala, Aģentūra UKSUS, BadDog, Čili Pica, XTC, Latvijas Gāze
Informatīvie atbalstītāji: Radio Naba, draugiem.lv, TV24, alternative.lv, easyget.lv, 808.lv, studentnet.lv, hc.lv, spotnet.lv, TV3 Bez Tabu „Stils“, MTV

1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Gnese, 28.01.2007. 16:26:29 (ip:87.110.198.145)
Komentāra reitings: 0

Izskatās interesanti un radoši.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties