Projekts "Radošo sapņu fabrika"

Inga Lāce, 25.08.2010., 16:34

Laikmetīgās mākslas festivāla "Survival kit 2" laikā no 2010. gada 4. Līdz 10. septembrim biedrība "Mākslas telpa" LU studentu klubā NABAKLAB organizē projektu "Radošo sapņu fabrika".

Projekta Projekts "Radošo sapņu fabrika"ideja aktualizē radošuma nozīmi, kas ir svarīgs gan ikvienā nozarē, profesijā un nodarbē, gan arī sabiedrības attīstībā kopumā. "Radošo sapņu fabrika" (atsaucoties uz mākslinieka Endija Vorhola 1960. gados dibināto Factory Ņujorkā) ir interaktīvs starpdisciplināru pasākumu cikls, tematiskas sesijas, kas vairāku dienu garumā norisināsies klubā "Nabaklab", kur ar savu pieredzi mākslas laukā dalīsies un mijiedarbosies dažādu mākslas jomu pārstāvji: mūziķi, vizuālās mākslas meistari, dejotāji, aktieri, literāti u.c. Projekta mērķis ir veicināt dažādu mākslas jomu, radošo personību un profesionālu mākslinieku sadarbību.

Arī katram no mums ir kāds neizsapņots sapnis vai vēlme – nekad nav par vēlu to realizēt. "Radošo sapņu fabrika" piedāvā sen lolotos sapņus vismaz uz īsu brīdi pārvērst īstenībā, tādējādi iepriecinot sevi un citus. Atraktīvā, teatralizētā formā vēlamies satuvināt radošās personības – radītājus ar viņu darba augļu patērētājiem, t.i., skatītājiem, klausītājiem, lasītājiem, aktualizējot jautājumu, kāpēc arī 21. gadsimtā cilvēki joprojām turpina nodarboties ar mākslu un kam tas viss īsti vajadzīgs. Lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī ļautu ikvienam "iejusties mākslinieku ādā" - radošās darbnīcas ir atvērtas un tajās piedalīties aicināti visi interesenti.

Pasākumu plāns:

4. septembris, sestdiena (izstāde būs skatāma arī visu septembri)
17.00 – visu Balto nakti...
Izstāde "Nabas saite"
Izstāde par saiknēm, kas mūsu vieno vai atšķir, par lietām un sajūtām, kuras mēdzam aizmirst, bet derētu atcerēties.
Piedalās - mākslinieki Aigars Bikše, Patricija Brekte, Kristians Brekte, Diāna Dimza-dimme, Maija Kurševa, Līga Laurenoviča, Elita Patmalniece un Andris Vītoliņš.

5. septembris, svētdiena
12.00 – 18.00
Visas dienas garumā gan bērniem, gan pieaugušajiem tiks piedāvāta iespēja sajusties kā māksliniekiem, piedaloties akcijās "Uzzīmē pats" (uzzīmēt pašam Maijas Kurševas un Elitas Patmalnieces darbu kopijas) un "Izgatavo savu zīmi". Akcijas vadīs - Diāna Dimza-dimme, māksliniece, mākslas pedagoģe

7. septembris, otrdiena un 9. septembris, ceturtdiena
16.00 – 20.00
RadošĀs Darbnīcas. Visi interesenti, kas vēlas izmēģināt darbošanos mākslas jomā, aicināti piedalīties radoši eksperimentālās darbnīcās ar izstādes "Nabas saite" māksliniekiem un mūziķiem. Dalībnieku veikums papildinās izstādi. Darbnīcu gaitā - neformālas sarunas un diskusijas ar māksliniekiem.

Lūdzam pieteikt savu dalību darbnīcās pa e-pastu rsfabrika@gmail.com ! Papildu informācija par darbnīcām lūdzam meklēt mājas lapā http://rsfabrika.tumblr.com/ .

8. septembris, trešdiena
18.00 – 20.00
Diskusija "Vai viegli būt māksliniekam?"
Diskusijā paredzēts izvērst sarunu par to, kas šodien kultūras jomā publikai Latvijā tiek piedāvāts un vai piedāvājums attaisno patērētāja vēlmes. Vai mākslinieki neeksistē savā izolētā pasaulē un vispār pazīst savus skatītājus? Ko vēlas mākslinieki un, ko vēlas skatītāji? Kāpēc ir cilvēki, kas vēl joprojām nevis pelna naudu, bet "taisa mākslu", daudz nedomādami par peļņu?
Diskusiju vada - Ilmārs Šlāpins, "Rīgas Laiks"
Piedalās - mākslinieki Aigars Bikše, Kristaps Gulbis, Patricija Brekte, Kristiāns Brekte, Krista Burāne, Andris Vītoliņš, mākslas teorētiķi Jānis Borgs, Vilnis Vējš un Solvita Krese, mūziķi, kultūras menedžeri, literāti, biznesa struktūru pārstāvji , sociologi u.c.

20.00 – 22.00 saviesīgs vakars "Radošais sviests" – ekskluzīvi mākslinieku radīti kokteiļi, sviestmaizes, mūzika, dejas
20.00 – 22.00 "Deju kokteilis" – radošo darbnīcu vada horeogrāfi no Olgas Žitluhinas deju grupas"
22.00 - koncerts
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties