Programma Kaislību spēles piedāvā ieskatīties sirds vēlmēs

Rinta Bružēvica , 31.10.2008., 09:03

"Latvijas Koncerti" ciklā "Māksla un mūzika" piedāvā programmu Kaislību spēles, kas ir fotomākslas, mūzikas un instrumentālā teātra sapludinājums, 10. novembrī Cēsu Izstāžu namā pl. 18.30 un 12. novembrī Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā pl. 19.30.

PrKaislību spēlesogrammas Kaislību spēles noskaņu veidos Santas Savisko fotogrāfijas, 20. un 21. gadsimta galēji atšķirīgu estētiku skaņdarbi, mecosoprāna īpašniece Ieva Parša un ansamblis kā mūzikas un instrumentālā teātra iedzīvinātāji – Anete Toča (flauta), Arvīds Zvagulis (vijole), Jānis Semjonovs (fagots), Kristaps Pētersons (kontrabass), Edgars Raginskis (klavieres). Būs pirmatskaņojumi Edgara Raginska dziesmu ciklam "Jūtu lauskas" un Kristapa Pētersona Marlboro balsij un instrumentālam ansamblim.

Programma Kaislību spēles ir alternatīva mākslas vide, kurā dominē realitāte – ambīcijas, kalpība garšas un smaržas baudām vai sadzīviskām lietām, arī neslēpta tieksme pēc varas un uzmanības. "Kaislību spēles nav propagandas kampaņa – tā nemoralizē un nepopularizē. Šī ir strupceļa estētika – farss. Programma netiecas sniegt atbildi uz jautājumu par cilvēka rīcības apburošo absurdumu, bet aicina godīgi ieskatīties sirds vēlmēs, kas ir cilvēciskas un tādēļ savdabīgi skaistas," skaidro programmas idejas autors Kristaps Pētersons.

Par savu jaundarbu "Jūtu lauskas" ar Ērikas Bērziņas dzeju Edgars Raginskis saka: "Tas ir atbildes meklējums uz jautājumu, kā mainās mūsdienu cilvēka jūtu "ķīmiskais sastāvs" atkarībā no situācijas, kādā viņš/viņa nonācis. Vai kaisle, iekāre, vēlmes ir savienojamas ar patiesām un ilgtspējīgām jūtām?"

Kristaps Pētersons par savu jaundarbu stāsta: "Marlboro ir izcilas kvalitātes tabakas sajaukuma cigaretes. Mūzika ataino smēķēšanas procesa šarmu, pārceļot klausītāju iluzorā Marlboro pasaulē. Ļaujies garšas valdzinājumam!"

Ieva Parša (1971) mācījusies kordiriģēšanu JVLMA pie Jāņa Dūmiņa, iegūstot bakalaura grādu. Vokālo mākslu studējusi JVLMA pie profesores Ludmilas Braunas, kā arī Maijas Krīgenas un Pētera Plakida kameransambļa klasē. 2003. gadā ieguvusi maģistra grādu. Daudzi jauno latviešu komponistu (Andra Dzenīša, Mārītes Dombrovskas, Gundegas Šmites, Kristapa Pētersona u. c.) darbi tapuši tieši Ievas balsij. Dziedātājai piemīt lieliskas spējas interpretēt 20. gadsimta mūziku. Par latviešu komponistu solodziesmu un īpaši eksperimentālās vokālās lirikas pirmatskaņojumiem saņēmusi Latviešu mūzikas balvu (2008).


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties