Piedalies izklaides un izglītības portāla "VaiTuZini.lv" viktorīnā un vinnē

Nataļja Sujunšalijeva, 19.11.2008., 17:42

Latvijas muzeju viktorīnu portālā "VaiTuZini.lv" līdz 1.decembrim būs iespēja piedalīties izstādei "No de facto līdz de iure" veltītā spēlē. Balvā uzvarētāji iegūs bagātīgi ilustrētu rakstu krājumu "No de facto līdz de iure: Latvijai topot. Māksla un laikmets".

Vai_tu_ziniLatvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienai veltītu pasākumu ietvaros no 2008.gada 12.novembra līdz 2009.gada 4.janvārim Latvijas Nacionālais mākslas muzejs eksponē kultūrvēsturiski svarīgu un mākslinieciski augstvērtīgu projektu – izstādi "No de facto līdz de iure".

Ekspozīciju veido latviešu mākslas klasikas izlase, kas atspoguļo sarežģīto un dramatisko laikmetu.

Izstāde atgādina un vēsta par mākslas un mākslinieku klātbūtni, lomu un nozīmi izšķirīgo vēsturisku pārvērtību laikā, Latvijai topot. Paverot laika robežas plašāk par abiem zīmīgajiem vēstures datumiem, veidots ieskats norisēs no Pirmā pasaules kara un bēgļu gaitām līdz jaundibinātās valsts pirmajiem pastāvēšanas gadiem, reizē izceltas par laikmeta zīmēm atzītas mākslas vērtības.

Izglītojoša un izklaidējoša portāla "VaiTuZini.lv" apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja atbildēt uz izstādes spēles jautājumiem, par pareizām atbildēm balvā iegūstot gudru dāvanu – jaunu muzeja izdevumu "No de facto līdz de iure: Latvijai topot. Māksla un laikmets", ko Latvijas Nacionālā mākslas muzeja speciālisti sagatavojuši sadarbībā ar apgādu Neputns.

Tajā publicēti Latvijas Universitātes profesora Dr. habil. hist. Aivara Strangas, LNMM direktores Māras Lāces, direktora vietnieces zinātniskajā darbā Gintas Gerhardes-Upenieces un izstādes kuratores Aijas Brasliņas raksti, kas iezīmē vēstures procesu, mākslas parādību un mākslas dzīves notikumu kontekstu ekspozīcijā aptvertajam vizuālajam materiālam. Grāmata bagātīgi ilustrēta ar fotogrāfijām un mākslas darbu reprodukcijām.

Izglītojošs un izklaidējošs portāls www.vaituzini.lv Latvijā darbojas kopš 2008.gada 17.septembra. Portāla izveides mērķis ir mūsdienīgā un inovatīvā formā izglītot sabiedrību par Latvijas kultūru, vēsturi, mākslu, dabu un popularizēt muzeju kolekciju krājumu, kā arī muzejos notiekošās izstādes. Visas erudīcijas spēles vaituzini.lv piedāvā bez maksas. Portāla apmeklētājiem katru dienu ir iespēja piedalīties erudīcijas spēlēs, uzkrāt punktus un iegūt vērtīgas balvas.

Portāla izveides ideja radās muzeju kolekciju datu bāzes www.imuzejs.lv veidošanas procesā, meklējot jaunas iespējas, lai padarītu pieeju pie muzeju kolekciju krājuma datu bāzes interesantāku un aizraujošāku plašākai auditorijai. Portāla vaituzini.lv jautājumi balstās uz muzeju kolekciju datu bāzē uzkrāto informāciju un muzeju speciālistu zināšanām.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties