Pļaujas svētki Atē

Solvita Hamane , 03.09.2010., 11:03

Ikgadējie tradicionālie Pļaujas svētki Atē ir ieguvuši savu noturīgu vietu Vidzemes un visas Latvijas kultūras notikumu piedāvājumā.

KPļaujas svētki Atēatru gadu nu jau 20 gadu garumā Kalncempju pagasta V.Ķirpa Ates muzejs rīko Pļaujas svētkus, lai parādītu mūsu senču darba tikumus un ierašas. Tajā vienmēr tiek iesaistīti tuvāki un tālāki ļaudis, kam ir prasme darboties ar muzeja eksponātiem.

Šogad Viktora Ķirpa Ates muzejā esam iecerējuši rādīt kulšanas darbus, darbinot kuļmašīnu, esam uzrunājuši jaunus neredzētus amatniekus, kā, piemēram, karošu grebšanas meistaru no Gulbenes, ragu rotu meistaru no Limbažiem, tāpat Tautas lietišķās mākslas studija "Sagša" rādīs šaļļu grābekļošanas prasmes, pasākuma scenāriju un režiju šogad Atē uzņemsies Alda Alberte no Tirzas un būs vēl citi jaunumi un pārsteigumi. Šogad Pļaujas svētkos pa dienu kalsim, kulsim, malsim, kaudzēs un pūnē krausim, virposim, mizosim, grebsim, pīsim, vīsim, dziedāsim un teatralizētas izdarības skatīsim.

Svētku organizatori sadarbojās ar Alūksnes, Gulbenes, Balvu novadu folkloras kopām, kapelām, kā arī Vidzemes amatniekiem, kuru piedāvājums saturīgi līdzvērtīgs Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejam kā senču darba tikuma mantojumam un ir kā Vidzemes lauku sētas neatņemama sastāvdaļa.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties